Agenda

DatumOmschrijving
dinsdag 7 mei 2024Onderlinge beker, ronde 5 (onder voorbehoud)

* Datum onderlinge beker en onderlinge sneldammen is afhankelijk van de speeldata DEZ Laren 1 en DEZ Laren 2 in de Gelderse clubcompetitie.

Onderlinge competitie

Datum :dinsdag 9 april 2024

PlNaamRatingRWCAW
Vrij
AW
Beker
AWWRVPntRWPPntGRWPGPl.
Pnt
Pl.
RWP
Pl.
PntG
Pl.
RWPG
Pl.
Tot.
OR
1Tom Knapen111178222517804212441,68049,7602,02,01,01,06,03
2Johan Haijtink1097741128171014412961,57146,2861,01,02,02,06,01
3Alfred van Lenthe10406801221183308721,36439,6364,04,05,04,017,0
4Tom Westhof1056721120983267521,30037,6005,05,06,06,022,0
5Johan Beltman97964213112910339031,06529,1293,03,010,010,026,0
6Hein van Dee1052700210631154351,50043,50012,512,03,53,031,0
7Tonny Roeterdink1028661217674195511,11832,41211,09,08,08,036,02
8Gerrit Roeterdink8555833279711256770,92625,0746,06,012,012,036,00
9André Haijtink847560118846205371,11129,8339,511,09,09,038,5
10Egbert Harkink1100760212552154251,25035,41712,513,07,07,039,5
11Tonnie Schutte8966002266911215870,80822,5777,58,013,013,041,5
12Gerrit Wassink1254800221103781,50039,00017,517,03,55,043,0
13Henk Straalman67046012851112216150,75021,9647,57,015,014,043,5
14Herman Beuzel8175441257612205390,80021,5609,510,014,015,048,5
15Gerard Dimmendaal814521120202541,00027,00019,019,011,011,060,0
16Dinand Stegeman89962031216582330,66719,41715,015,016,016,062,0
17Gerrit Reurslag804500119091092750,47414,47414,014,017,017,062,0
18Appie Bielderman54744111515971990,46713,26716,016,018,018,068,0
19Chiel Dommerholt30042111711153710,1764,17617,518,019,019,073,5
20Gerrit Stegeman724480170161290,1434,14320,020,020,020,080,0
21Sven Schutte90080001001000,0000,00021,021,021,021,084,0






Rooster overzicht onderlinge

 
gwk
tkn
ehk
jhk
twf
hde
ale
trk
jbj
dsj
tse
grk
ahj
hbl
gdl
grg
gss
hsn
abn
cdt
vr
gwk
Z
Z
W
tkn
W
WZ
ZW
Z
WZ
Z
ZW
Z
ZW
WZ
W
WZ
Z
W
WZ
W
Z
ehk
Z
W
Z
W
Z
Z
W
Z
W
ZW
W
jhk
W
ZW
Z
ZZ
Z
ZW
Z
ZW
Z
ZW
WZ
ZW
WZ
WZ
WZ
ZW
Z
twf
WZ
WW
WZ
WZ
W
Z
ZW
Z
ZW
W
ZW
Z
W
hde
W
W
W
Z
W
W
Z
Z
Z
Z
ale
ZW
W
WZ
ZW
Z
W
WZ
Z
ZW
Z
W
ZW
ZW
Z
W
trk
W
Z
W
W
Z
ZW
Z
ZW
Z
W
Z
Z
Z
W
Z
jbj
W
WZ
W
WZ
ZW
Z
ZW
WZ
ZW
ZWZ
ZW
Z
ZW
ZW
Z
ZW
WZ
W
dsj
W
W
Z
W
WZ
W
Z
W
Z
W
Z
tse
WZ
W
WZ
W
Z
W
WZ
WZW
Z
ZW
Z
ZW
ZW
Z
ZW
Z
Z
grk
ZW
Z
ZW
WZ
W
WZ
W
WZ
W
WZ
W
WZ
WZ
W
WZ
W
WZ
ahj
Z
W
WZ
W
W
Z
W
Z
W
Z
ZW
W
Z
W
Z
W
hbl
ZW
ZW
WZ
W
Z
W
WZ
W
WZ
ZW
WZ
Z
W
WZ
W
WZ
gdl
Z
W
grg
W
Z
ZW
Z
WZ
W
WZ
WZ
ZW
Z
W
WW
W
gss
Z
W
W
Z
W
Z
W
hsn
Z
ZW
WZ
ZW
WZ
W
WZ
W
WZ
W
WZ
ZW
Z
ZW
Z
ZZ
W
Z
abn
Z
WZ
W
W
Z
ZW
W
Z
W
Z
Z
Z
W
cdt
W
Z
W
Z
W
Z
W
Z
W
ZW
Z
ZW
Z
W
Z
vr

Gebruikte methode voor bepaling klassement onderlinge competitie

DEZ Laren tegen DV VBI Huissen 3

Datum :zaterdag 2 maart 2024
Ronde :11
Wedstrijd :DEZ Laren tegen DV VBI Huissen 3
Verslag :Alfred van Lenthe

In het zicht van de haven gestrand

Het is het eerste  team van DEZ niet gelukt om kampioen te worden. Daarvoor was een overwinning nodig tegen Huissen 3, de nummer 3 van de ranglijst. Een heuse kraker dus op de laatste competitiedag. De Larenaren waren er dichtbij, maar moesten uiteindelijk berusten in een 8-8 gelijkspel. Door de verwachte overwinning van DUO 2 zijn de Doetinchemers nu kampioen en mogen via een extra duel proberen promotie af te dwingen.

Teamleider Alfred was tevreden met de opstelling. De 3 toppers van Huissen 3 speelden tegen onze 3 toppers. Alfred hoopte dat deze 3 spelers en de beide laatste borden samen 5 punten zouden halen. En dat dan Alfred zelf, Hein en Tonny voor de pluspunten zouden zorgen. Lange tijd leek dat te lukken, zeker toen Herman met een schijf achter nog remise wist te maken. Maar Tom verslikte zich en Tonny wist het net niet te redden na ruim 4,5 uur spelen. Maar er is volop gestreden en winnen doen we samen, verliezen ook.

Herman kon het niet laten en bezette weer het kerkhofveld en leek zijn eigen graf te graven. Herman had zich gelijk na de bezetting van dit veld nog kunnen redden met 22-17. Maar toen dat achterwege bleef was schijfverlies onvermijdelijk. Gelukkig kreeg Herman nog een 3 om 4 in de schoot geworpen na een foutieve dubbele ruil van zijn jonge tegenstander. Met remise als resultaat.

Ondertussen had Gerrit ook besloten de punten te delen met de jongste Huissenaar. In een volle stand bleef Gerrit zoeken naar zetjes, maar die zaten er niet in of werden tijdig onderkend. Meer dan remise leek er dan ook niet in te zitten.

Alfred trok wel aan het langste eind. Dat zat er lang niet in. Hij had bewust voor een rustige opbouw gekozen, in de hoop langzaam voordeel naar zich toe te trekken en geen onnodige risico’s te nemen. Zoals hij al verwachtte met deze tegenstander werd het klassiek, met licht voordeel voor Alfred. Echter op de 45e zet kreeg hij de winst in de schoot geworpen door een grote positionele fout. Zijn tegenstander had een finesse naar remise gezien. Alfred had die ook gezien en net iets verder doorgerekend. Het eindspel was simpel gewonnen.

Hein stond ondertussen een schijf voor. Terwijl Alfred koos voor een voorzichtige tactiek, koos Hein voor strijd vanaf het begin door zich op de korte vleugel te laten opsluiten. Hein probeert wel vaker lokzetten in de stand te vlechten, maar zelden worden die zetten dan toch uitgevoerd. Dit keer wel. Hein had i.t.t. zijn tegenstander wel gezien dat de doorbraakcombinatie niet goed was en schijfwinst was een feit. En met secuur spel zou de winst niet moeilijk zijn.

Dat was de reden voor Egbert om remise aan te bieden in een gelijkwaardige stand, al was het lichte voordeel wel telkens voor zijn tegenstander. Maar met een 7-3 voorsprong zou het toch moeten lukken. Tonny stond weliswaar onder druk, maar Danny en Tom hadden gelijkwaardige standen.

Toch ging het nog mis. Tom verslikte zich door zelf een zetje te nemen waarbij zowel hij als zijn opponent dam zouden haalden. Helaas voor Tom kon zijn dam tegen 3 schijven worden afgenomen. Vaak is dat te duur, maar in dit geval was de dam van Ralf Veenings oppermachtig en Tom moest spijtig toezien dat verlies onafwendbaar was.

Danny speelde een prima partij en vond zelf dat hij het beste van het spel had. Grappig genoeg vond zijn tegenstander dat die zelf beter stond en dat Danny ‘zwijnde’ met remise. De computer geeft in ieder geval Danny gelijk. Maar daar koop je niets voor, remise was op zich  een logisch resultaat.

Dus moest het van Tonny komen. Zoals gezegd, hij stond onder druk, maar daar kan Tonny doorgaans goed mee omgaan. Dit keer ook. Hij bleef, althans uiterlijk, onbewogen. Helaas miste Tonny meerdere kansen op remise. Maar ga er maar aan staan. Grappig dat de computer op het eind elke zet van Tonny en elke zet van zijn tegenstander als ‘blunder’ classificeert. Om en om werden kansen op winst dan wel remise gemist. Maar het was dan ook een zeer complexe stand waarbij de Huissenaar 2 dammen kon halen. Op de 65e (!) zet ging het definitief mis. Zowel 13-9 als 24-20 waren genoeg voor een punt, door een lastige finesse.

Toch kunnen we terugkijken op een geslaagd seizoen. Iedereen bedankt hiervoor. Ook Henk en André als invallers. Het is altijd leuk om te strijden om de hoogste plekken, maar nog belangrijker is dat ieder van ons de kans krijgt evenveel wedstrijden te spelen. Hein werd topscorer en behaalde net als Tom een karrevracht aan punten. Op de voet gevolgd door Egbert en Tonny.  En Tom en Tonny: jullie hebben eerder beide al eens de beslissende punten binnen gehaald. Dat we geen kampioen zijn geworden komt ook door puntenverlies in andere wedstrijden en over het hele seizoen gezien is DUO de sterkste, ook gezien hun vele bordpunten. Rest mij dan ook om DUO en in het bijzonder Tom en Johan van harte te feliciteren met hun behaalde kampioenschap.

 

Bord DEZ Laren DV VBI Huissen 3 8 8  
1 Danny Dix (1126) Ruud de Kooter (1176) 1 1 7
2 Tom Knapen (1111) Ralf Veenings (1196) 0 2 6
3 Egbert Harkink (1100) Remco Vredenberg (1146) 1 1 4
4 Alfred van Lenthe (1040) Peter Litjens (1025) 2 0 3
5 Tonny Roeterdink (1028) Gerard Boogaars (1008) 0 2 8
6 Hein van Dee (1052) Jacob Reiffers (991) 2 0 5
7 Gerrit Roeterdink (855) Cas Schaapveld (599) 1 1 1
8 Herman Beuzel (817) Jelte Evers (498) 1 1 2

DES Lunteren 4 tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 17 februari 2024
Ronde :10
Wedstrijd :DES Lunteren 4 tegen DEZ Laren

 

Bord DES Lunteren 4 DEZ Laren 7 9  
1 Johan de Haas (1015) Tom Knapen (1111) 0 2 7
2 Thomas van Middendorp (906) Danny Dix (1126) 0 2 3
3 Gerrit Alink (887) Tonny Roeterdink (1028) 1 1 4
4 Michel Hendriksen Sr. (932) Alfred van Lenthe (1040) 1 1 5
5 Frans Lamers (932) Johan Beltman (979) 2 0 8
6 Michel Hendriksen Jr. (787) Dinand Stegeman (899) 1 1 6
7 Alex van Harn (876) Tonnie Schutte (896) 2 0 1
8 André van Steenbergen (674) Herman Beuzel (817) 0 2 2

WDV Winterswijk 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :vrijdag 9 februari 2024
Ronde :8
Wedstrijd :WDV Winterswijk 1 tegen DEZ Laren 1

 

Nr WDV Winterswijk 1 Rating
gem. 1185
DEZ Laren 1 Rating
gem. 932
11-1 Volgorde
1 Zegelink, Frits 1220 Lenthe, Alfred van 1037 2-0 1
2 Sanders, Mark 1225 Knapen, Tom (invaller) 1069 1-1 6
3 Sonderen, Henk 1223 Roeterdink, Tonny 1009 2-0 5
4 Hagen, Erik ten 1299 Roeterdink, Gerrit 845 2-0 3
5 Korten, Gerard 1073 Haijtink, André 828 2-0 4
6 Hagen, Frank ten 1072 Beuzel, Herman 805 2-0 2

DEZ Laren tegen HDC/Vechtstreek/DDD CT

Datum :zaterdag 3 februari 2024

Weer een stapje dichter bij de titel.

Met nog 3 rondes te gaan, kan het Larense team zich geen enkele misstap veroorloven. Het programma van concurrent DUO is daarvoor te licht. Maar het is ook best een fijn gevoel als je weet dat je alles in eigen hand hebt. Winst is het doel, het aantal bordpunten is daarbij minder belangrijk. Dit keer kwamen de jeugdige dammers van Vereniging ‘De Vechtstreek’ uit Noordoost Overijssel op bezoek. Gelukkig zijn er nog verenigingen die in jeugd investeren en ze vochten wat ze waard waren. Zelden zie je een damteam dat voor de helft uit meisjes bestaat.
Het werd toch een afgetekende overwinning met maar liefst 15-1. Maar mening speler zal opgelucht adem hebben gehaald, omdat alles in het voordeel van de Larenaren kantelde. Ervaring noemen ze dat ook wel.

Het begon met Gerrit. Hij won weliswaar combinatief, maar speelde ook positioneel een hele mooie partij. Na 20 zetten en zo’n 3 kwartier spelen combineerde Gerrit naar dam en maakte het daarna eenvoudig af.

Ook Dinand proefde weer eens de overwinningssmaak. Hij wist ook vrij eenvoudig een dam te halen en vervolgens netjes de stand uit te spelen. Dik verdiend. Hij speelde afgelopen weken goede partijen, maar werd niet met punten beloond.

Hein deelde de punten met de nestor uit het gezelschap, good old Gerard Bruins. Gerard hield de stand overzichtelijk, pakte af en toe een ruil en koerste aan op remise. Hein geloofde het blijkbaar wel, maar al een 4-0 voorsprong.  

Daarna kwamen er alleen nog maar overwinningen bij, maar dat was lange tijd allerminst duidelijk. Johan had zeker geluk. Zijn jonge tegenstandster stond duidelijk beter en zelfs een schijfje voor. Maar ze dacht te plakken met een doorbraak als gevolg. Gelukkig voor Johan had ze een meerslag over het hoofd gezien en gaf daardoor plots 3 schijven weg. Best sneu als je zo goed gespeeld hebt.

Ook Tonnie kwam goed weg. Het ging lange tijd gelijk op en remise leek een logisch resultaat. Tonnie kon ten koste van een schijf doorbreken. .

Tonnie speelde gelijkwaardige partij. Toen Tonnie doorbrak naar dam maakte zijn jonge tegenstandster pas de beslissende fout. Op de 49e zet speelde ze 25-30 en was er geen houden meer aan. Maar met 19-24 zie ik nergens winst meer.

Tom wist ook nu weer te winnen. In zijn degelijk stijl bouwde hij weliswaar voordeel op, maar ook hier was het de vraag of dat winnend zou zijn. Maar de stand was zodanig ingewikkeld, dat met de ervaring van Tom, dat wel zou moeten lukken. En ja hoor, zijn tegenstander vergat waarschijnlijk een keer de zetcontrole en trapte na een ruil in een 2 om 3. Hij speelde het eindspel vervolgens heel mooi uit en eindigde met een dubbele oppositie.

Tonny had een klassieke stand, maar de vraag is of hij daarmee voordeliger stond. Hij had 2 tempi meer en een hangschijf op 15. Daar tegenover stond de korte vleugel van zijn tegenstandster ook niet meer wat je in klassiek mag verwachten. Daar hoeven we het verder niet over te hebben, want de standaard opbouwzet 39-33 was verhinderd door een standaard combinatie en Tonny kon met een dam de partij snel beslissen.

Danny moet zijn draai nog vinden blijkbaar, nu hij in de eerste helft van het seizoen nauwelijks heeft gespeeld. Of hij wil die tijd inhalen door steeds als laatste uit te zijn. Het werd een mooie partij, maar zonder duidelijk voordeel voor Danny. Dat kwam er uiteindelijk wel, maar de vraag is of het eindspel winnend is. Zijn tegenstander dacht echter de remise gevonden te hebben en gaf al zijn schijven weg om vervolgens met zijn overgebleven dam tussen 2 schijven van Danny te lopen. Gelukkig voor Danny klopte dit niet en kon hij de dam eenvoudig afvangen.

Met nog 2 wedstrijden te gaan, komt de titel dichterbij. Maar elke misstap zal fataal zijn. In theorie zijn er nog 4 kanshebbers, waaronder ook onze tegenstander in de laatste wedstrijd. We zullen zien.

 

Bord DEZ Laren HDC / Vechtstreek / DDD CT 15 1  
1 Danny Dix (1126) Nick Bolks (847) 2 0 8
2 Hein van Dee (1052) Gerard Bruins (1016) 1 1 3
3 Tom Knapen (1111) Josef Zhang (577) 2 0 6
4 Tonny Roeterdink (1028) Fienne Martens 2 0 7
5 Johan Beltman (979) Laura Ekkelkamp 2 0 4
6 Gerrit Roeterdink (855) Ferron Timmer 2 0 1
7 Tonnie Schutte (896) Chantal van Santen 2 0 5
8 Dinand Stegeman (899) Naomi Buisman 2 0 2