Agenda

DatumOmschrijving
zaterdag 2 maart 2024NC, ronde 11
dinsdag 5 maart 2024Onderlinge beker, ronde 4 (onder voorbehoud)
dinsdag 2 april 2024Onderlinge sneldammen, ronde 4 (onder voorbehoud)
dinsdag 7 mei 2024Onderlinge beker, ronde 5 (onder voorbehoud)

* Datum onderlinge beker en onderlinge sneldammen is afhankelijk van de speeldata DEZ Laren 1 en DEZ Laren 2 in de Gelderse clubcompetitie.

Onderlinge competitie

Datum :dinsdag 27 februari 2024

PlNaamRatingRWCAW
Vrij
AW
Beker
AWWRVPntRWPPntGRWPGPl.
Pnt
Pl.
RWP
Pl.
PntG
Pl.
RWPG
Pl.
Tot.
OR
1Tom Knapen111178222113803410181,61948,4762,02,02,01,07,03
2Johan Haijtink109774112515913911711,56046,8401,01,03,02,07,01
3Alfred van Lenthe1040680120983267761,30038,8004,03,06,06,019,0
4Tom Westhof1056721117881246941,41240,8245,05,05,05,020,0
5Johan Beltman9796421261079277161,03827,5383,04,010,010,027,0
6Hein van Dee1052700210631154351,50043,50011,511,04,04,030,5
7André Haijtink847560116745184831,12530,1888,09,08,09,034,0
8Gerrit Roeterdink8555823237610205460,87023,7396,06,012,012,036,0
9Tonny Roeterdink1028661215564164571,06730,46710,010,09,08,037,0
10Egbert Harkink1100760212552154251,25035,41711,512,07,07,037,5
11Gerrit Wassink1254800111002462,00046,00018,519,01,03,041,5
12Tonnie Schutte896600222589185060,81823,0008,08,013,014,043,0
13Henk Straalman67046012441010185380,75022,4178,07,015,015,045,0
14Dinand Stegeman89962021016382330,80023,30014,014,014,013,055,0
15Herman Beuzel8175441205411143730,70018,65013,013,016,016,058,0
16Gerard Dimmendaal814521120202541,00027,00018,518,011,011,058,5
17Gerrit Reurslag80450011507872060,46713,73315,015,017,017,064,0
18Appie Bielderman54744011305851570,38512,07716,016,018,018,068,0
19Chiel Dommerholt30042011411123710,2145,07117,017,019,020,073,0
20Gerrit Stegeman724480150141290,2005,80020,020,020,019,079,0
21Sven Schutte90080001001000,0000,00021,021,021,021,084,0






Rooster overzicht onderlinge

 
gwk
tkn
ehk
jhk
twf
hde
ale
trk
jbj
dsj
tse
grk
ahj
hbl
gdl
grg
gss
hsn
abn
cdt
vr
gwk
Z
W
tkn
W
WZ
W
Z
WZ
Z
ZW
Z
W
WZ
W
WZ
Z
Z
W
Z
ehk
Z
W
Z
W
Z
Z
W
Z
W
ZW
W
jhk
W
ZW
Z
ZZ
Z
ZW
Z
ZW
Z
ZW
WZ
W
WZ
Z
WZ
W
Z
twf
Z
WW
WZ
WZ
W
Z
W
Z
W
W
ZW
Z
W
hde
W
W
W
Z
W
W
Z
Z
Z
Z
ale
ZW
W
WZ
ZW
Z
W
WZ
Z
ZW
Z
W
W
W
Z
W
trk
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
Z
W
Z
Z
Z
W
Z
jbj
WZ
W
WZ
ZW
Z
ZW
Z
W
WZ
ZW
Z
ZW
W
Z
ZW
WZ
W
dsj
W
W
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
tse
Z
W
WZ
W
Z
W
Z
ZW
Z
ZW
Z
ZW
ZW
ZW
Z
Z
grk
ZW
Z
ZW
Z
W
WZ
W
WZ
WZ
W
Z
WZ
W
WZ
W
Z
ahj
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
hbl
ZW
ZW
Z
W
Z
W
WZ
W
WZ
W
Z
Z
W
Z
W
Z
gdl
Z
W
grg
W
Z
W
Z
Z
W
Z
WZ
ZW
Z
W
W
W
gss
W
Z
W
Z
W
hsn
Z
W
WZ
ZW
WZ
W
Z
W
WZ
W
WZ
ZW
Z
W
Z
Z
W
Z
abn
Z
Z
W
W
Z
ZW
W
Z
W
Z
Z
Z
cdt
W
Z
W
Z
W
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
vr

Gebruikte methode voor bepaling klassement onderlinge competitie

DEZ Laren tegen HDC/Vechtstreek/DDD CT

Datum :zaterdag 3 februari 2024

Weer een stapje dichter bij de titel.

Met nog 3 rondes te gaan, kan het Larense team zich geen enkele misstap veroorloven. Het programma van concurrent DUO is daarvoor te licht. Maar het is ook best een fijn gevoel als je weet dat je alles in eigen hand hebt. Winst is het doel, het aantal bordpunten is daarbij minder belangrijk. Dit keer kwamen de jeugdige dammers van Vereniging ‘De Vechtstreek’ uit Noordoost Overijssel op bezoek. Gelukkig zijn er nog verenigingen die in jeugd investeren en ze vochten wat ze waard waren. Zelden zie je een damteam dat voor de helft uit meisjes bestaat.
Het werd toch een afgetekende overwinning met maar liefst 15-1. Maar mening speler zal opgelucht adem hebben gehaald, omdat alles in het voordeel van de Larenaren kantelde. Ervaring noemen ze dat ook wel.

Het begon met Gerrit. Hij won weliswaar combinatief, maar speelde ook positioneel een hele mooie partij. Na 20 zetten en zo’n 3 kwartier spelen combineerde Gerrit naar dam en maakte het daarna eenvoudig af.

Ook Dinand proefde weer eens de overwinningssmaak. Hij wist ook vrij eenvoudig een dam te halen en vervolgens netjes de stand uit te spelen. Dik verdiend. Hij speelde afgelopen weken goede partijen, maar werd niet met punten beloond.

Hein deelde de punten met de nestor uit het gezelschap, good old Gerard Bruins. Gerard hield de stand overzichtelijk, pakte af en toe een ruil en koerste aan op remise. Hein geloofde het blijkbaar wel, maar al een 4-0 voorsprong.  

Daarna kwamen er alleen nog maar overwinningen bij, maar dat was lange tijd allerminst duidelijk. Johan had zeker geluk. Zijn jonge tegenstandster stond duidelijk beter en zelfs een schijfje voor. Maar ze dacht te plakken met een doorbraak als gevolg. Gelukkig voor Johan had ze een meerslag over het hoofd gezien en gaf daardoor plots 3 schijven weg. Best sneu als je zo goed gespeeld hebt.

Ook Tonnie kwam goed weg. Het ging lange tijd gelijk op en remise leek een logisch resultaat. Tonnie kon ten koste van een schijf doorbreken. .

Tonnie speelde gelijkwaardige partij. Toen Tonnie doorbrak naar dam maakte zijn jonge tegenstandster pas de beslissende fout. Op de 49e zet speelde ze 25-30 en was er geen houden meer aan. Maar met 19-24 zie ik nergens winst meer.

Tom wist ook nu weer te winnen. In zijn degelijk stijl bouwde hij weliswaar voordeel op, maar ook hier was het de vraag of dat winnend zou zijn. Maar de stand was zodanig ingewikkeld, dat met de ervaring van Tom, dat wel zou moeten lukken. En ja hoor, zijn tegenstander vergat waarschijnlijk een keer de zetcontrole en trapte na een ruil in een 2 om 3. Hij speelde het eindspel vervolgens heel mooi uit en eindigde met een dubbele oppositie.

Tonny had een klassieke stand, maar de vraag is of hij daarmee voordeliger stond. Hij had 2 tempi meer en een hangschijf op 15. Daar tegenover stond de korte vleugel van zijn tegenstandster ook niet meer wat je in klassiek mag verwachten. Daar hoeven we het verder niet over te hebben, want de standaard opbouwzet 39-33 was verhinderd door een standaard combinatie en Tonny kon met een dam de partij snel beslissen.

Danny moet zijn draai nog vinden blijkbaar, nu hij in de eerste helft van het seizoen nauwelijks heeft gespeeld. Of hij wil die tijd inhalen door steeds als laatste uit te zijn. Het werd een mooie partij, maar zonder duidelijk voordeel voor Danny. Dat kwam er uiteindelijk wel, maar de vraag is of het eindspel winnend is. Zijn tegenstander dacht echter de remise gevonden te hebben en gaf al zijn schijven weg om vervolgens met zijn overgebleven dam tussen 2 schijven van Danny te lopen. Gelukkig voor Danny klopte dit niet en kon hij de dam eenvoudig afvangen.

Met nog 2 wedstrijden te gaan, komt de titel dichterbij. Maar elke misstap zal fataal zijn. In theorie zijn er nog 4 kanshebbers, waaronder ook onze tegenstander in de laatste wedstrijd. We zullen zien.

 

Bord DEZ Laren HDC / Vechtstreek / DDD CT 15 1  
1 Danny Dix (1126) Nick Bolks (847) 2 0 8
2 Hein van Dee (1052) Gerard Bruins (1016) 1 1 3
3 Tom Knapen (1111) Josef Zhang (577) 2 0 6
4 Tonny Roeterdink (1028) Fienne Martens 2 0 7
5 Johan Beltman (979) Laura Ekkelkamp 2 0 4
6 Gerrit Roeterdink (855) Ferron Timmer 2 0 1
7 Tonnie Schutte (896) Chantal van Santen 2 0 5
8 Dinand Stegeman (899) Naomi Buisman 2 0 2

DIOS DVOIJ CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 20 januari 2024
Ronde :8
Wedstrijd :DIOS DVOIJ CT tegen DEZ Laren
Verslag :Alfred van Lenthe

Denk en Zet neemt de volgende horde

Tom gaf na de afloop van de wedstrijd zaterdag aan dat er nu nog 3 bananenschillen te gaan zijn. Daar mogen we niet op uitglijden en dan is een onverwachts kampioenschap een feit. Maar zo ver is het nog lang niet. Waakzaamheid blijft geboden en dat bleek zaterdag wel in de grensstreek bij Zwilbrock. Gerrit gaf op de heenweg aan dat hij daar mooie wandelingen had gemaakt en menig flamingo had gezien. Als hij op tijd uit was, zou hij nog wel graag een stukje gaan lopen. De rest huiverde al bij het idee van de kou en hadden meer zin in een spannende opwarmende partij dammen. Zo was het voor elk wat wils die middag in Holterhoek waar maar liefst 68 dammers streden om de punten.

Gerrit kreeg de punten cadeau en kon zijn jas aantrekken en ging inderdaad aan de wandel. Maar de positie van zijn tegenstander was ook al onhoudbaar en oogde niet fraai. De eerste overwinning was binnen. De rest ging minder gemakkelijk dan de uitslag van 11-5 doet vermoeden al ging het bij Egbert ook nog wel van een leien dakje. Na dik 20 zetten sloot hij zijn tegenstander op aan de korte vleugel en had zelf daardoor een plusschijf aan de andere kant. En via een combinatie naar dam met een afspel dat zijn tegenstander niet gezien had, stond het 4-0.

Dinand maakte echter wel een uitglijder. Blijkbaar is Robert Broekman voor Laren een lastige tegenstander. Egbert moest vorig jaar ook al het onderspit delven. Na 20 zetten was het nog volledig gelijkwaardig. Dinand had in de opening weliswaar te maken gehad met een wat vervelende randschijf, maar loste dat prima op. Het bijzonder daarna was echter dat Dinand de randen van het bord weer opzocht en zijn tegenstander een prima centrum gaf. Na weer 20 zetten zag het er allemaal minder uit en dat bleek ook. Randschijven zijn vaak combinatieschijven en via een klein zetje werd de partij beslist.

Alfred kwam niet zo goed uit de opening en moest alle zeilen bijzetten om er een gelijkwaardige stand van te maken en rekende zich suf.  Na 33 zetten was hij wel weer tevreden met zijn stand  en ging via 21-26 een vereenvoudiging uit de weg. Maar je moet niet te snel tevreden zijn en scherp blijven rekenen. Want op de 35e zet had hij de partij via een bekende standaardwending moeten beslissen. Presman gaf dat terecht aan op Toernooibase. En toen die kans niet gepakt was, bleek de stand ook nog moeilijk speelbaar en nam dankbaar het remiseaanbod van zijn tegenstander in ontvangst, wetende dat Hein en Danny erg goed stonden.

Herman maakte er een bijzonder spannende pot van. Herman is namelijk Herman en die blijft vasthouden aan zijn speelstijl en ging wederom naar het kerkhofveld. En beide spelers lieten zich opsluiten. Herman kreeg een sterk klaverblaadje tegen, maar had als compensatie een prima stand richting de lange vleugel van zijn tegenstander die daar een onooglijk vierkantje had staan. Herman had het geluk aan zijn zijde, doordat zijn tegenstander een niet te moeilijke schijfwinst miste toen Herman uit zijn opsluiting wilde ontsnappen en kreeg zelfs wat makkelijker spel. Beide spelers lieten het zich echter niet bewijzen en Herman haalde zo een kostbaar punt binnen om de overwinning binnen bereik te halen.

Hein stond immers op dat moment al 2 schijven voor en Danny en Tonnie zouden zeker samen wel een punt halen. Danny stond immers zeer goed en bij Tonnie leek het ook wel remise te worden.  Hein kwam inderdaad tot 2 punten doordat ook hij zijn tegenstander al vroeg in een volle stand opsloot. En toen zijn tegenstander een schijf offerde was er nog niets aan de hand, maar wel als je de kansen die je krijgt niet benut. Snel won Hein er een tweede houtje bij en moest nog lang spelen voor zijn opponent wenste te capituleren.

Tonnie liet zich inderdaad niet verrassen. Hij speelde rustig en Jan Fokkink ging daar in mee. Na menig ruiltje bleef de stand steeds in evenwicht.

Danny tenslotte moest ruim 4 en een half uur knokken om Stefan von Kahn aan zijn zegekar te binden. Die zocht al vanaf begin de omsingeling in een onorthodoxe opening. Maar Danny houdt het liever overzichtelijk en speelde naar een sterk centrum. Na zo’n 25 zetten leek het niet meer mis te kunnen. Maar zoals wel vaker in dat soort standen: “schijn bedriegt”. Vaak bereik je meer dan je verwacht via de omsingeling. Maar Danny bleef geconcentreerd spelen, vermeed alle kleine finesses en speelde het zorvuldig uit.

Ondertussen verloren concurrenten elders in het land belangrijke punten. Heino ging onderuit in Westerhaar en Huissen 3 verslikte zich net als wij zelf en DUO in Heerenveen 3 en speelde gelijk. Alleen als we geconcentreerd blijven en geen uitglijders maken, zit er een onverwachts kampioenschap in dit jaar en mogen we misschien wel in een extra promotie/degradatieduel strijden om een plek in de Eerste Klasse.

Bord DIOS-DVOIJ CT DEZ Laren 5 11  
1 Stefan von Kann (932) Danny Dix (1126) 0 2 8
2 Allard van Tongeren (905) Hein van Dee (1052) 0 2 6
3 Cees Groen (949) Alfred van Lenthe (1040) 1 1 4
4 Bernard Renting (891) Egbert Harkink (1100) 0 2 2
5 Robert Broekman (811) Dinand Stegeman (899) 2 0 3
6 Jan Fokkink (856) Tonnie Schutte (896) 1 1 7
7 Jan Nijland Gerrit Roeterdink (855) 0 2 1
8 Anton van der Lee (508) Herman Beuzel (817) 1 1 5

DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2

Datum :zaterdag 6 januari 2024
Ronde :7
Wedstrijd :DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2
Verslag :Alfred van Lenthe

Larense dammers op poleposition

Met nog 4 wedstrijden te gaan, is het ongemeen spannend in de tweede klasse B van de nationale competitie. Denk en Zet won de cruciale kraker tegen DUO uit Doetinchem en nam de koppositie over. Dit weliswaar samen met Heino, maar de Larenaren hebben meer bordpunten. Op een punt volgen Doetinchem en Huissen.

De overwinning tegen DUO was misschien wel verdiend, maar ging wel gepaard met het nodige geluk. Teamleider Alfred had de tegenstander goed bestudeerd en zag dat er geen touw was vast te knopen aan hun opstellingen tot nu toe. Daarom werd aan Larense kant de opstelling volledig door loting bepaald. Denk en Zet trad wel aan met de sterkst mogelijke opstelling, maar dat deed DUO ook. De teamcaptain van DUO  gaf aan dat hij bewust Kees van Drumpt had opgesteld in plaats van DUO’s enige speler onder de 1000-rating binnen het basisteam. Kees heeft in Wageningen ruim 30 jaar geleden menig robbertje met Alfred gevochten op het bord, waaruit bleek dat ze altijd aan elkaar gewaagd waren. Na een lange periode van damrust is hij onlangs weer begonnen met competitiedammen. Mogelijk dat zijn gebrek aan wedstrijdritme ons de overwinning heeft gebracht. Tonny wist zich namelijk tegen Kees nog naar remise te knokken in een verloren stand. Een smal geitenpaadje zoals Tonny dat noemde.

De Larense teamleider was bijzonder content met de opstelling. Daarbij zouden Johan en Dinand het lastig krijgen, maar daar stonden kansen op andere borden tegenover. Danny opende de score tegen de ervaren Jan Masselink. Danny kreeg enig voordeel, maar dat was nergens beslissend en remise was een terecht resultaat. Alfred boekte de eerste overwinning tegen oud DEZ-speler Rodier Evers. Rodier speelt graag Rozenburg en Alfred besloot daarin mee te gaan. Als je wilt winnen, moet je ook scherp durven spelen. Dat pakte dit keer goed uit. Via een standaardcombinatie die toch nog regelmatig slachtoffers maakt, kwam Alfred een schijf voor. Omdat Rodier enige centrumcompensatie had, was het nog nauwkeurig spelen naar winst. De voorsprong werd zelfs naar 5-1 getild door een mooie overwinning van Egbert op Johan Haijtink. De partij leek door de vele ruilen op remise af te stevenen, maar op de 40e zet verraste Egbert Johan toch door een verrassende 4-om-3 doorbraakcombinatie en wist dat vakkundig uit te buiten. Gelijktijdig kon Johan Beltman echter zijn tegenstander de hand schudden, doordat hij in een al heel moeilijke stand een 3-om-4 combinatie over het hoofd zag en moest ondanks kranig verweer zijn meerdere erkennen in de Doetinchemse teamcaptain.

Het vervolg was erg spannend. Dinand en Tonny stonden onder druk, Tom stond goed maar of dat winnend zou zijn? En Hein stond weliswaar iets makkelijker, maar zeker niet gewonnen tegen onze clubgenoot Tom Westhof. Degene die al uit waren, waren er van overtuigd dat Tonny verloren stond. Tonny overigens zelf ook erkende hij na afloop. Maar nooit opgeven als er nog een kansje is en toen Tonny die kreeg, verzilverde hij die gelijk. De voorsprong van 2 punten bleef en ook de spanning.

Tom moest vervolgens teleurstellend in remise berusten. Hij bouwde als gebruikelijk een prima centrumstand op met zo’n 6 tempi voorsprong. Dat leek goed uit te pakken en zijn tegenstander moest uiteindelijk ten koste van 2 schijven damhalen. Misschien is het ergens nog analytisch gewonnen, maar dat bleek aan het bord en ook na afloop moeilijk te vinden.

Om te winnen hadden we nog 2 punten nodig uit de laatste 2 wedstrijden. En die zouden dan van Hein moeten komen omdat de verwachting was dat Dinand niet stand zou houden. Hein had wel voordeel, maar moest wel zeer nauwkeurig spelen om de partij ook te winnen. Maar dan raakt Hein altijd in zijn element en gaat er nog eens extra goed voor zitten en speelde de 5 om 5 vakkundig naar winst. Dinand vocht als een leeuw aan het kopbord en moest uiteindelijk in een nederlaag berusten, maar wel wetende dat de buit inmiddels voor het team binnen was. Voor Denk en  Zet een mooie start van het nieuwe jaar.

Bord DEZ Laren Dammers Uit Oost 2 9 7  
1 Dinand Stegeman (899) Ben Okken (1107) 0 2 8
2 Danny Dix (1126) Jan Masselink (1115) 1 1 1
3 Tom Knapen (1111) Jaap de Vries (1055) 1 1 6
4 Egbert Harkink (1100) Johan Haijtink (1097) 2 0 3
5 Hein van Dee (1052) Tom Westhof (1056) 2 0 7
6 Johan Beltman (979) Ralf Richters (1077) 0 2 4
7 Alfred van Lenthe (1040) Rodier Evers (1060) 2 0 2
8 Tonny Roeterdink (1028) Cees van Drumpt 1 1 5

DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :donderdag 14 december 2023
Ronde :4
Wedstrijd :DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 2
Nr DVOIJ Terborg 2 Rating
gem. 843
DEZ Laren 2 Rating
gem. 1009
4-8 Volgorde
1 Vesters, Jan 1016 Wassink, Gerrit (invaller) 1270 1-1 5
2 Giesen, Wim 863 Knapen, Tom 1069 1-1 6
3 Keurentjes, Clemens 858 Harkink, Egbert 1098 0-2 4
4 Fokkink, Jan 840 Stegeman, Dinand 904 1-1 2
5 Ciesluk, Zbigniew 763 Schutte, Tonnie 909 0-2 1
6 Bongers, Frank 719 Dimmendaal, Gerard (invaller) 806 1-1 3