Agenda

DatumOmschrijving
dinsdag 3 november 2026DIOS Beltrum 5 tegen DEZ Laren 3, GDB 1A, ronde 4
vrijdag 6 november 2026DES Lunteren 1 tegen DEZ Laren 1, GDB HK, ronde 4
dinsdag 10 november 2026DEZ Laren 1 tegen DCH Harderwijk 1, GDB HK, ronde 1
dinsdag 10 november 2026DEZ Laren 2 tegen DSV Dinxperlo 1, GDB 1A, ronde 4
dinsdag 17 november 2026Beker, ronde 2
woensdag 18 november 2026Schooldammen voor Welpen gemeente Lochem
zaterdag 21 november 2026DEZ Laren tegen Harderwijk 2, NC 2C, ronde 4
dinsdag 24 november 2026Winterdammers, speeldag 2
woensdag 25 november 2026Schooldammen voor Pupillen gemeente Lochem
zaterdag 28 november 2026Hartholt Olie CT tegen DEZ Laren, NC 2C, ronde 5
dinsdag 1 december 2026DEZ Laren 1 tegen WDV Winterswijk 1, GDB HK, ronde 5
dinsdag 1 december 2026DEZ Laren 3 tegen DSV Dinxperlo 2, GDB 1A, ronde 5
donderdag 3 december 2026DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 2, GDB 1A, ronde 5
dinsdag 8 december 2026DEZ Laren 3 tegen WDV Winterswijk 2, GDB 1A, ronde 6
donderdag 10 december 2026WDSV Wageningen 2 tegen DEZ Laren 1, GDB HK, ronde 6
donderdag 17 december 2026DCH Hengelo 1 tegen DEZ Laren 2, GDB 1A, ronde 6
zaterdag 19 december 2026DEZ Laren tegen DEZ Westerhaar 3, NC 2C, ronde 6
dinsdag 5 januari 2027Sneldammen, ronde 2
dinsdag 12 januari 2027DEZ Laren 2 tegen DZW Warnsveld 2, GDB 1A, ronde 7
dinsdag 12 januari 2027Winterdammers, speeldag 3
zaterdag 16 januari 2027DIOS Achterhoek 3 tegen DEZ Laren, NC 2C, ronde 7
dinsdag 19 januari 2027DEZ Laren 1 tegen BSDV Barneveld 1, GDB HK, ronde 7
donderdag 21 januari 2027DVOIJ Terborg 1 tegen DEZ Laren 3, GDB 1A, ronde 7
zaterdag 30 januari 2027DEZ Laren tegen DIOS-DVOIJ CT, NC 2C, ronde 8
dinsdag 2 februari 2027DEZ Laren 2 tegen WDV Winterswijk 2, GDB 1A, ronde 8
donderdag 4 februari 2027DCA Apeldoorn 1 tegen DEZ Laren 1, GDB HK, ronde 8
donderdag 4 februari 2027DZW Warnsveld 2 tegen DEZ Laren 3, GDB 1A, ronde 8
dinsdag 9 februari 2027Sneldammen, ronde 3
dinsdag 16 februari 2027Winterdammers, speeldag 4
zaterdag 20 februari 2027Oost-Veluwe CT tegen DEZ Laren, NC 2C, ronde 9
maandag 22 februari 2027DSV Dinxperlo 2 tegen DEZ Laren 2, GDB 1A, ronde 9
dinsdag 23 februari 2027DEZ Laren 3 tegen DCH Hengelo 1, GDB 1A, ronde 9
vrijdag 26 februari 2027DEZ Laren 1 tegen WSDV Wageningen 1, GDB HK, ronde 9
dinsdag 2 maart 2027Beker, ronde 3
woensdag 17 maart 2027Thuisdammerstoernooi
dinsdag 30 maart 2027Sneldammen, ronde 4 (onder voorbehoud GDB beker wedstrijden)
dinsdag 6 april 2027Beker, ronde 4
dinsdag 11 mei 2027Beker, ronde 5

* Datum onderlinge beker en onderlinge sneldammen is afhankelijk van de speeldata DEZ Laren 1, DEZ Laren 2 en DEZ Laren 3 in de Gelderse clubcompetitie en de bekerwedstrijden van de GDB.

Coup du Cheval

Onderlinge

Datum :dinsdag 27 oktober 2026

PlNaamRatingRWCAW
Vrij
AW
Beker
AWWRVPntRWPPntGRWPGPl.
Pnt
Pl.
RWP
Pl.
PntG
Pl.
RWPG
Pl.
Tot.
OR
1Tonny Roeterdink1030681111731175071,54546,0912,02,03,03,010,0
2Gerrit Wassink124878008710154311,87553,8753,54,02,01,010,5
3Alfred van Lenthe1051700113841205291,53840,6921,01,04,05,011,0
4Gerrit Roeterdink859584013553154391,15433,7693,53,09,07,022,5
5Henk Straalman702480014374133590,92925,6435,05,011,011,032,0
6Egbert van Hattem11433800522162061,20041,20014,011,07,04,036,0
7Odin Mol1471800122004982,00049,00016,517,01,02,036,5
8André Haijtink8676200632181961,33332,66710,512,06,08,036,5
9Dinand Stegeman8646000523071761,40035,20012,514,05,06,037,52
10Johan Rademaker846560012435113060,91725,5007,56,012,012,037,50
11Johan Beltman934660014446122980,85721,2866,07,013,014,040,0
12Hein van Dee10697401623171811,16730,16712,513,08,09,042,51
13Tonnie Schutte911640013436112870,84622,0777,58,014,013,042,51
14Herman Beuzel810540113346102690,76920,6929,09,015,016,049,0
15Rodin Smit66446011124582310,72721,00010,510,016,015,051,5
16Tom Westhof1068720120202531,00026,50018,018,010,010,056,0
17Gerard Dimmendaal8075000612341060,66717,66716,516,017,017,066,5
18Gerrit Reurslag80852101005551420,50014,20015,015,018,519,067,5
19Chiel Dommerholt300400120111320,50016,00020,019,018,518,075,5
20Appie Bielderman578420050141260,2005,20020,020,020,020,080,0
21Gerrit Peters644440070161240,1433,42920,021,021,021,083,0






Rooster overzicht onderlinge

 
oml
gwk
ehk
hde
twf
ale
trk
jbj
tse
ahj
dsj
grk
jrr
hbl
grg
gdl
hsn
rst
gps
abn
cdt
ehm
oml
Z
W
gwk
Z
W
Z
W
W
W
W
Z
ehk
hde
W
W
W
Z
Z
Z
twf
W
Z
ale
W
Z
Z
W
Z
W
Z
ZW
W
Z
W
Z
trk
Z
Z
W
W
Z
W
W
Z
ZW
Z
jbj
W
W
Z
Z
Z
W
WZ
W
W
Z
ZW
Z
tse
Z
Z
Z
W
W
Z
W
W
Z
W
Z
Z
W
ahj
Z
W
Z
Z
Z
W
dsj
W
Z
Z
W
Z
grk
Z
Z
W
Z
W
Z
W
Z
W
Z
Z
W
Z
jrr
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
Z
W
W
hbl
W
W
WZ
ZW
Z
W
Z
W
W
Z
Z
grg
W
Z
WZ
Z
W
Z
W
Z
W
gdl
Z
W
Z
Z
W
Z
hsn
Z
W
Z
W
Z
W
W
Z
W
Z
W
Z
W
Z
rst
Z
W
W
Z
W
Z
W
Z
W
W
Z
gps
Z
Z
WZ
W
W
W
abn
W
W
Z
W
Z
cdt
W
Z
ehm
W
W
W
W
Z


Gebruikte methode voor bepaling klassement onderlinge competitie


Almelo/Borne Combinatie CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 24 oktober 2026
Ronde :3
Wedstrijd :Almelo/Borne Combinatie CT tegen DEZ Laren
Verslag :Alfred van Lenthe

Ruim verlies in Almelo

Zaterdag verloor ons eerste team van de Almelo-Borne Combinatie. Er werd niet gespeeld op de gebruikelijke Bornse plek, maar in de kantine van de ijsbaan in Almelo. Opvallend was dat onderweg naar Almelo de akkers en weilanden blank stonden van het water, maar de ijsbaan mooi groen was van al het gras dat er stond. Maar ja, schaatsen zit er voorlopig toch nog niet in. Gelukkig kunnen wij elke 2 weken dammen.

Dat ging Tonny vandaag wat minder af. Hij trapte in een doorbraakcombinatie. Anton Jurg gaf aan dat zetje ‘meegepakt’ te hebben, maar ik denk dat hij deze in de schoot geworpen kreeg. Anders had hij dezelfde slag wel een zet eerder genomen. Met een schijf achter vocht Tonny naar de remise. Die kwam ook op het bord, maar op dat moment greep Tonny toch verkeerd. Op de 56e zet was 29-23 genoeg voor remise. Het door Tonny gespeelde alternatief bleek net verloren.

Gerrit kreeg een gezonde flankspelaanval tegen. Gerrit besloot de voorpost af te ruilen, maar kwam positioneel toen zwaar onder druk. Maar Gerrit zou Gerrit niet zijn als hij er zich niet combinatief uit redde met een puntendeling als gevolg.

Voor Johan was het een sneu verlies. Hij bouwde een prima stand op en dacht te combineren. Dat klopte niet en hij moest berusten in schijf- en later partijverlies. Een 5-1 achterstand was het gevolg. Egbert en Alfred waren echter beide van plan zich niet te laten imponeren door de hogere ratings van hun tegenstanders. Beiden stonden voordelig, maar het was de vraag of dat ook tot winst zou leiden. Egbert stond aanvankelijk wel onder druk, waarbij zijn tegenstander volgens de computer een aantal kansen miste. Maar gelukkig zijn we mensen en is digitale hulp tijdens de partij streng verboden. De kansen keerden en Egbert miste nog een kansrijke voortzetting op zet 49. Egbert speelde 29-34 met afruil van de voorpion. Maar 13-18 zou tot zeer kansrijk spel leiden. Uiteindelijk moest Egbert in remise berusten. Dat gold ook voor Alfred, die er in het vroege middenspel alles aan deed om niet in een hekstelling te komen door de mindere binding van de schijven 16 en 27. Maar na enkele ruilen voelde hij zich na zo’n 20 zetten comfortabel. Consequent op het centrum spelen en profiteren van de witte randschijf. Dat lukte aardig. Volgens de computer was de stand volledig in evenwicht, maar tijdens de partij was het toch Van Hofwegen die erg onder druk stond. Alfred ontweek de remise varianten, maar kon niet voorkomen dat zijn tegenstander nog het beste eindspel had.

Dinand had ondertussen een keurige remise gehaald. Daar zag het lange tijd niet naar uit. Dinand liet het hele centrum aan zijn tegenstander en stond na 20 zetten al 16 (!) tempi achter. Bijzonder knap om het dan nog remise te maken. In een naar het oog onhoudbare stand profiteerde Dinand op de 45e zet direct van een positionele miskleun van zijn tegenstander, die het enkele zetten daarvoor ook al liet liggen.

Herman verloor vervolgens, maar speelde op zich een prima partij. Het gaat erom de kansen te pakken, wanneer die zich voordoen. Herman miste op de 42e zet een kansrijke voortzetting door een 3 om 3 te nemen met veel beter spel, waarschijnlijk winnend. De kansen keerden daarna snel.

Tonnie tenslotte stond na 35 zetten duidelijk beter, maar wist dat niet in beslissend voordeel om te zetten. Sterker nog, Tonnie kwam zwaar onder druk en mocht van geluk spreken dat zijn tegenstander niet doorzette. Bijvoorbeeld op de 51e zet was 28-32 snel uit (denk ik). Wit mag niet passen.

We hebben nu de op papier sterkste tegenstanders gehad. De komende wedstrijden zullen er ongetwijfeld wat puntjes bij elkaar gesprokkeld worden. We maken er gewoon een mooi en leerzaam seizoen van.

Bord Almelo/Borne Combinatie CT DEZ Laren 11 5  
1 Matthijs van Hofwegen (1140) Alfred van Lenthe (1051) 1 1 6
2 Anton Jurg (1167) Tonny Roeterdink (1030) 2 0 1
3 Nico Rosink (1206) Egbert Harkink (1127) 1 1 4
4 Frank Krijnen (994) Herman Beuzel (810) 2 0 7
5 Antonio Ramirez (952) Gerrit Roeterdink (859) 1 1 2
6 Michiel Hagreis (1039) Dinand Stegeman (864) 1 1 5
7 Gerrit Bosch (999) Johan Beltman (934) 2 0 3
8 Eit Veenstra (893) Tonnie Schutte (911) 1 1 8

Winterdammers

Datum :dinsdag 13 oktober 2026

PlNaamAWWRVPntOR
1Herman Haijtink22004
2Kees Beers21103
3Gert van Dijk21012
4Henk Meuleman21012
5Stef Marsman20111
6Dick Jansen20020


RondeDatumNaamNaamUitslag
113-10-2026Kees BeersHenk Meuleman2 - 0
113-10-2026Herman HaijtinkStef Marsman2 - 0
113-10-2026Dick JansenGert van Dijk0 - 2
RondeDatumNaamNaamUitslag
213-10-2026Henk MeulemanDick Jansen2 - 0
213-10-2026Stef MarsmanKees Beers1 - 1
213-10-2026Gert van DijkHerman Haijtink0 - 2


DEZ Laren 1 tegen DZW Warnsveld 1

Datum :dinsdag 13 oktober 2026
Ronde :3
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DZW Warnsveld 1
Bord DEZ Laren DZW Warnsveld 8 4  
1 Odin Mol (1471) Pieter van Splunter (1243) 2 0 6
2 Gerrit Wassink (1248) Gerrit de Bruijn (1190) 1 1 5
3 Alfred van Lenthe (1051) Paul Olde Hanhof (1207) 0 2 1
4 Tom Westhof (1068) Harry Graaskamp (1123) 1 1 3
5 Tonny Roeterdink (1030) Rob Kampman (979) 2 0 4
6 Hein van Dee (1069) Dick Halma (944) 2 0 2

DV VBI Huissen 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 8 oktober 2026
Ronde :2
Wedstrijd :DV VBI Huissen 1 tegen DEZ Laren 1
Bord DV VBI Huissen DEZ Laren 4 8  
1 Fleur Kruysmulder (1262) Odin Mol (1471) 0 2 2
2 Jos Stokkel (1385) Gerrit Wassink (1248) 2 0 5
3 Theo Berends (1230) Egbert van Hattem (1143) 1 1 6
4 Rob Schrooten (1212) Alfred van Lenthe (1051) 0 2 1
5 Jos Lamers (923) Tom Westhof (1068) 0 2 4
6 Gerard Boogaars (1024) Tonny Roeterdink (1030) 1 1 3