Onderlinge competitie

Datum :dinsdag 21 mei 2024

PlNaamRatingRWCAW
Vrij
AW
Beker
AWWRVPntRWPPntGRWPGPl.
Pnt
Pl.
RWP
Pl.
PntG
Pl.
RWPG
Pl.
Tot.
OR
1Tom Knapen111178232921805014921,72451,4482,02,01,01,06,03
2Johan Haijtink1097741133211115315471,60646,8791,01,02,02,06,01
3Tom Westhof10567211221183308661,36439,3644,55,05,04,018,5
4Alfred van Lenthe10406803231184308721,30437,9134,54,06,06,020,5
5Johan Beltman979643136169114111011,13930,5833,03,08,08,022,0
6Hein van Dee1052700210631154351,50043,50012,512,03,53,031,0
7Gerrit Roeterdink8555844309813267040,86723,4676,06,012,012,036,0
8Tonny Roeterdink1028661221786226361,04830,28610,59,09,09,037,5
9André Haijtink847560122958236131,04527,8649,010,010,010,039,0
10Egbert Harkink1100760212552154251,25035,41712,513,07,07,039,5
11Tonnie Schutte89660023071112256800,83322,6677,08,013,013,041,0
12Henk Straalman67046113351414247030,72721,3038,07,016,014,045,0
13Gerrit Wassink1254800321103781,50039,00018,518,53,55,045,5
14Herman Beuzel8175451297814226010,75920,72410,511,014,016,051,5
15Dinand Stegeman899620315276113180,73321,20014,014,015,015,058,0
16Gerard Dimmendaal814521230303781,00026,00018,518,511,011,059,0
17Gerrit Reurslag80450012001010103060,50015,30015,015,017,017,064,0
18Appie Bielderman54744111515971990,46713,26716,016,018,018,068,0
19Chiel Dommerholt30042112012174940,2004,70017,017,019,520,073,5
20Gerrit Stegeman7244801100282550,2005,50020,020,019,519,078,5
21Sven Schutte90080001001000,0000,00021,021,021,021,084,0






Rooster overzicht onderlinge

 
gwk
tkn
ehk
jhk
twf
hde
ale
trk
jbj
dsj
tse
grk
ahj
hbl
gdl
grg
gss
hsn
abn
cdt
vr
gwk
Z
Z
W
tkn
W
WZ
ZW
Z
ZWZ
WZ
ZW
Z
ZW
ZWZ
ZW
WZ
Z
W
WZ
W
Z
ehk
Z
W
Z
W
Z
Z
W
Z
W
ZW
W
jhk
W
ZW
Z
ZZ
Z
ZW
Z
WZW
WZ
ZW
WZ
ZW
ZWZ
WZ
W
ZWZ
ZW
Z
twf
WZ
WW
WZ
W
WZ
W
Z
ZW
Z
ZW
W
Z
ZW
Z
W
hde
W
W
W
Z
W
W
Z
Z
Z
Z
ale
WZW
W
WZ
ZW
Z
W
WZ
Z
ZW
Z
W
ZW
ZW
Z
W
trk
ZW
Z
W
Z
W
Z
ZW
Z
ZW
WZ
W
WZ
Z
Z
W
Z
jbj
W
WZ
W
ZWZ
ZW
Z
ZW
WZ
ZW
ZWZ
ZW
WZ
WZW
ZW
Z
WZW
WZ
ZW
dsj
W
ZW
Z
W
WZ
ZW
Z
W
Z
W
Z
Z
tse
WZ
W
WZ
W
Z
W
WZ
WZW
WZ
ZW
WZ
ZW
ZW
Z
WZW
Z
ZZ
grk
WZW
Z
ZW
WZ
W
WZ
ZW
WZ
W
WZ
W
ZWZ
WZ
W
WZ
W
WZ
ahj
WZ
W
WZ
W
W
Z
ZW
Z
ZW
Z
ZW
W
Z
ZW
Z
W
hbl
ZW
WZW
WZ
W
Z
ZW
ZWZ
W
WZ
WZW
WZ
Z
W
WZ
W
WZ
gdl
Z
W
W
grg
W
Z
ZW
Z
WZ
W
WZ
W
WZ
ZW
Z
W
WW
W
gss
Z
Z
W
W
W
Z
W
Z
Z
W
hsn
Z
ZW
WZ
WZW
WZ
W
WZ
W
ZWZ
W
ZWZ
ZW
WZ
ZW
Z
ZZ
W
WZ
abn
Z
WZ
W
W
Z
ZW
W
Z
W
Z
Z
Z
W
cdt
W
Z
W
Z
W
Z
W
WZ
WW
ZW
Z
ZW
Z
ZW
Z
vr

Gebruikte methode voor bepaling klassement onderlinge competitie

Dinand Stegeman Gelders Kampioen bij het sneldammen in categorie C

Datum :zaterdag 13 april 2024
Wedstrijd :Kampioenschap van Gelderland Sneldammen Persoonlijk

Afgelopen zaterdag werd in het Buurtschaphuis in Sinderen het Gelders Kampioenschap sneldammen gehouden. Verdeeld over 9 klassen waren er 48 dammers actief, waaronder 5 DEZ leden.
Er werd gespeeld in twee groepen. De welpen, pupillen en één van de twee aspiranten speelden in groep 2 een enkele ronde en de overige categoriën speelden in groep 1 tien ronden.

Tom Westhof kwam uit in categorie B (rating 900-1100) en eindigde op de 5e plaats (in categorie B) met 11 punten uit 10 wedstrijden.

Tonnie Schutte, Dinand Stegeman en Gerrit Roeterdink kwamen uit in categorie C (rating tot 900). Tonnie Schutte eindigde op de 8e plaats (in categorie C) met 6 punten uit 10 wedstrijden.
Gerrit Roeterdink eindigde op de 2e plaats (in categorie C) met 10 punten uit 10 wedstrijden. Dinand Stegeman eindigde op de 1e plaats (in categorie C) ook met 10 punten uit 10 wedstrijden, maar Dinand had een hogere weerstand dan Gerrit.

Rodin Smit kwam uit bij de Welpen en werd 2e met 16 punten uit 11 wedstrijden.

Op 8 juni (Den Hommel te Utrecht) zijn er de ½ finales met aansluitend de finaleronden om het Nederland Kampioenschap. Dinand Stegeman, Gerrit Roeterdink en Rodin Smit zijn hiervoor geplaatst.

Pl Naam Vereniging Rating Categorie AW + = - Pt WP SB
1 Geert van Aalten DV VBI Huissen 1393 Categorie A 10 8 1 1 17 121 196
2 Henk Klarenbeek DES Lunteren 1408 Categorie A 10 7 3 0 17 119 204
3 Erik ten Hagen WDV Winterswijk 1286 Categorie A 10 6 2 2 14 118 145
4 Frits Zegelink WDV Winterswijk 1226 Categorie A 10 4 4 2 12 125 137
5 Wouter van Beek WSDV Wageningen 1235 Categorie A 10 5 2 3 12 122 132
6 Erik van de Weerdhof CTD Arnhem 1294 Categorie A 10 5 2 3 12 120 121
7 Frank ten Hagen WDV Winterswijk 1067 Categorie B 10 4 4 2 12 116 129
8 Fleur Kruysmulder DV VBI Huissen 1141 Junioren 10 4 4 2 12 112 121
9 Bert Woolschot DUO Doetinchem 1155 Categorie A 10 4 4 2 12 109 121
10 Jozef Linssen WSDV Wageningen 1055 Categorie B 10 5 2 3 12 101 108
11 Dirk Joosten DV VBI Huissen 1338 Categorie A 10 5 1 4 11 126 124
12 Rob Schrooten DV VBI Huissen 1198 Categorie A 10 4 3 3 11 122 114
13 Henk Timmer PDC Putten 1061 Categorie B 10 3 5 2 11 103 103
14 Ralf Richters DUO Doetinchem 1077 Categorie B 10 4 3 3 11 99 97
15 Tom Westhof BDV Eerbeek 1056 Categorie B 10 5 1 4 11 96 102
16 Marjory Feyt WSDV Wageningen 826 Vrouwen 10 3 4 3 10 105 95
17 Michael Westerveld DSV Sinderen 1053 Categorie B 10 4 2 4 10 103 89
18 Rodier Evers DCH Hengelo 1060 Categorie B 10 5 0 5 10 101 88
19 Gerben te Raa Zwart-Wit 86 Malden 1131 Categorie A 10 3 4 3 10 100 88
20 Dinand Stegeman DEZ Laren 899 Categorie C 10 3 4 3 10 96 83
21 Rob Everts DCL Lent 1011 Categorie B 10 3 4 3 10 95 85
22 Gerrit Roeterdink DEZ Laren 855 Categorie C 10 3 4 3 10 84 82
23 Mickael Binato WDSV Wageningen 826 Categorie C 10 4 2 4 10 79 69
24 Jur van Ginkel BDSV Barneveld 962 Categorie B 10 3 3 4 9 92 68
25 Jan Fokkink DVOIJ Terborg 856 Categorie C 10 2 5 3 9 85 76
26 Jan Vesters DVOIJ Terborg 1028 Categorie B 10 3 2 5 8 104 71
27 Anton Huibers DES Lunteren 603 Aspiranten 10 2 4 4 8 88 62
28 Erik Oonk WDV Winterswijk 920 Categorie B 10 3 2 5 8 87 55
29 Henk Tuenter DSV Sinderen 818 Categorie C 10 3 2 5 8 75 50
30 Gert Wisselink DSV Sinderen 988 Categorie B 10 3 1 6 7 97 66
31 Bernard Renting DVOIJ Terborg 891 Categorie C 10 3 1 6 7 93 52
32 Karel Jochemsen Kroonschijf Ede 882 Categorie C 10 3 1 6 7 76 40
33 Tonnie Schutte DEZ Laren 896 Categorie C 10 3 0 7 6 89 42
34 Clemens Keurentjes DVOIJ Terborg 847 Categorie C 10 2 2 6 6 79 37
35 Harry Vos DCH Hengelo 1084 Categorie B 10 2 1 7 5 87 38
36 Henk Vossers DSV Sinderen 100 Categorie D 10 1 3 6 5 76 36

 

Pl Naam Vereniging Rating Categorie AW + = - Pt WP SB Opmerking(en)
1 Frank ten Hagen WDV Winterswijk 1067 Categorie B 10 4 4 2 12 116 129 Is geplaatst voor het NK
2 Jozef Linssen WSDV Wageningen 1055 Categorie B 10 5 2 3 12 101 108 Is geplaatst voor het NK
3 Henk Timmer PDC Putten 1061 Categorie B 10 3 5 2 11 103 103 Is geplaatst voor het NK
4 Ralf Richters DUO Doetinchem 1077 Categorie B 10 4 3 3 11 99 97 Is geplaatst voor het NK
5 Tom Westhof BDV Eerbeek 1056 Categorie B 10 5 1 4 11 96 102  
6 Michael Westerveld DSV Sinderen 1053 Categorie B 10 4 2 4 10 103 89  
7 Rodier Evers DCH Hengelo 1060 Categorie B 10 5 0 5 10 101 88  
8 Rob Everts DCL Lent 1011 Categorie B 10 3 4 3 10 95 85  
9 Jur van Ginkel BDSV Barneveld 962 Categorie B 10 3 3 4 9 92 68  
10 Jan Vesters DVOIJ Terborg 1028 Categorie B 10 3 2 5 8 104 71  
11 Erik Oonk WDV Winterswijk 920 Categorie B 10 3 2 5 8 87 55  
12 Gert Wisselink DSV Sinderen 988 Categorie B 10 3 1 6 7 97 66  
13 Harry Vos DCH Hengelo 1084 Categorie B 10 2 1 7 5 87 38  

 

Pl Naam Vereniging Rating Categorie AW + = - Pt WP SB Opmerking(en)
1 Dinand Stegeman DEZ Laren 899 Categorie C 10 3 4 3 10 96 83 Is geplaatst voor het NK
2 Gerrit Roeterdink DEZ Laren 855 Categorie C 10 3 4 3 10 84 82 Is geplaatst voor het NK
3 Mickael Binato WDSV Wageningen 826 Categorie C 10 4 2 4 10 79 69 Is geplaatst voor het NK
4 Jan Fokkink DVOIJ Terborg 856 Categorie C 10 2 5 3 9 85 76 Is geplaatst voor het NK
5 Henk Tuenter DSV Sinderen 818 Categorie C 10 3 2 5 8 75 50  
6 Bernard Renting DVOIJ Terborg 891 Categorie C 10 3 1 6 7 93 52  
7 Karel Jochemsen Kroonschijf Ede 882 Categorie C 10 3 1 6 7 76 40  
8 Tonnie Schutte DEZ Laren 896 Categorie C 10 3 0 7 6 89 42  
9 Clemens Keurentjes DVOIJ Terborg 847 Categorie C 10 2 2 6 6 79 37  

 

Pl Naam Vereniging Rating Categorie AW + = - Pt Opmerking(en)
1 Gwen Scholten DCH Harderwijk 100 Welpen 11 10 0 1 20  
2 Evert Huibers DES Lunteren 100 Pupillen 11 8 0 3 16  
2 Rodin Smit DEZ Laren 100 Welpen 11 7 2 2 16  
4 Arno van Dalen PDC Putten 100 Welpen 11 7 1 3 15  
5 Jelle van Dalen PDC putten 100 Welpen 11 5 1 5 11 Na barrage
5 Stjopa Zinchenko WSDV Wageningen 100 Welpen 11 5 1 5 11 Na barrage
5 Bram Looijen WSDV Wageningen 100 Welpen 11 4 3 4 11 Na barrage
8 Behnood Khamseh PDC Putten 100 Welpen 11 4 0 7 8  
9 Yun van Haperen DSV Sinderen 100 Aspiranten 11 3 1 7 7  
9 Fenne de Boer DUO Doetinchem 100 Welpen 11 3 1 7 7  
9 Noortje Lammers DSV Sinderen 100 Pupillen 11 3 1 7 7  
12 Lara Richters DUO Doetinchem 100 Welpen 11 1 1 9 3  

 

Pl Naam Vereniging Rating Categorie AW + = - Pt Opmerking(en)
1 Gwen Scholten DCH Harderwijk 100 Welpen 11 10 0 1 20 Is geplaatst voor het NK
2 Rodin Smit DEZ Laren 100 Welpen 11 7 2 2 16 Is geplaatst voor het NK
3 Arno van Dalen PDC Putten 100 Welpen 11 7 1 3 15 Is geplaatst voor het NK
4 Jelle van Dalen PDC putten 100 Welpen 11 5 1 5 11 Na barrage.
Is geplaatst voor het NK
4 Stjopa Zinchenko WSDV Wageningen 100 Welpen 11 5 1 5 11 Na barrage.
Is geplaatst voor het NK
4 Bram Looijen WSDV Wageningen 100 Welpen 11 4 3 4 11 Na barrage
7 Behnood Khamseh PDC Putten 100 Welpen 11 4 0 7 8  
8 Fenne de Boer DUO Doetinchem 100 Welpen 11 3 1 7 7  
9 Lara Richters DUO Doetinchem 100 Welpen 11 1 1 9 3  

 


DEZ Laren tegen DV VBI Huissen 3

Datum :zaterdag 2 maart 2024
Ronde :11
Wedstrijd :DEZ Laren tegen DV VBI Huissen 3
Verslag :Alfred van Lenthe

In het zicht van de haven gestrand

Het is het eerste  team van DEZ niet gelukt om kampioen te worden. Daarvoor was een overwinning nodig tegen Huissen 3, de nummer 3 van de ranglijst. Een heuse kraker dus op de laatste competitiedag. De Larenaren waren er dichtbij, maar moesten uiteindelijk berusten in een 8-8 gelijkspel. Door de verwachte overwinning van DUO 2 zijn de Doetinchemers nu kampioen en mogen via een extra duel proberen promotie af te dwingen.

Teamleider Alfred was tevreden met de opstelling. De 3 toppers van Huissen 3 speelden tegen onze 3 toppers. Alfred hoopte dat deze 3 spelers en de beide laatste borden samen 5 punten zouden halen. En dat dan Alfred zelf, Hein en Tonny voor de pluspunten zouden zorgen. Lange tijd leek dat te lukken, zeker toen Herman met een schijf achter nog remise wist te maken. Maar Tom verslikte zich en Tonny wist het net niet te redden na ruim 4,5 uur spelen. Maar er is volop gestreden en winnen doen we samen, verliezen ook.

Herman kon het niet laten en bezette weer het kerkhofveld en leek zijn eigen graf te graven. Herman had zich gelijk na de bezetting van dit veld nog kunnen redden met 22-17. Maar toen dat achterwege bleef was schijfverlies onvermijdelijk. Gelukkig kreeg Herman nog een 3 om 4 in de schoot geworpen na een foutieve dubbele ruil van zijn jonge tegenstander. Met remise als resultaat.

Ondertussen had Gerrit ook besloten de punten te delen met de jongste Huissenaar. In een volle stand bleef Gerrit zoeken naar zetjes, maar die zaten er niet in of werden tijdig onderkend. Meer dan remise leek er dan ook niet in te zitten.

Alfred trok wel aan het langste eind. Dat zat er lang niet in. Hij had bewust voor een rustige opbouw gekozen, in de hoop langzaam voordeel naar zich toe te trekken en geen onnodige risico’s te nemen. Zoals hij al verwachtte met deze tegenstander werd het klassiek, met licht voordeel voor Alfred. Echter op de 45e zet kreeg hij de winst in de schoot geworpen door een grote positionele fout. Zijn tegenstander had een finesse naar remise gezien. Alfred had die ook gezien en net iets verder doorgerekend. Het eindspel was simpel gewonnen.

Hein stond ondertussen een schijf voor. Terwijl Alfred koos voor een voorzichtige tactiek, koos Hein voor strijd vanaf het begin door zich op de korte vleugel te laten opsluiten. Hein probeert wel vaker lokzetten in de stand te vlechten, maar zelden worden die zetten dan toch uitgevoerd. Dit keer wel. Hein had i.t.t. zijn tegenstander wel gezien dat de doorbraakcombinatie niet goed was en schijfwinst was een feit. En met secuur spel zou de winst niet moeilijk zijn.

Dat was de reden voor Egbert om remise aan te bieden in een gelijkwaardige stand, al was het lichte voordeel wel telkens voor zijn tegenstander. Maar met een 7-3 voorsprong zou het toch moeten lukken. Tonny stond weliswaar onder druk, maar Danny en Tom hadden gelijkwaardige standen.

Toch ging het nog mis. Tom verslikte zich door zelf een zetje te nemen waarbij zowel hij als zijn opponent dam zouden haalden. Helaas voor Tom kon zijn dam tegen 3 schijven worden afgenomen. Vaak is dat te duur, maar in dit geval was de dam van Ralf Veenings oppermachtig en Tom moest spijtig toezien dat verlies onafwendbaar was.

Danny speelde een prima partij en vond zelf dat hij het beste van het spel had. Grappig genoeg vond zijn tegenstander dat die zelf beter stond en dat Danny ‘zwijnde’ met remise. De computer geeft in ieder geval Danny gelijk. Maar daar koop je niets voor, remise was op zich  een logisch resultaat.

Dus moest het van Tonny komen. Zoals gezegd, hij stond onder druk, maar daar kan Tonny doorgaans goed mee omgaan. Dit keer ook. Hij bleef, althans uiterlijk, onbewogen. Helaas miste Tonny meerdere kansen op remise. Maar ga er maar aan staan. Grappig dat de computer op het eind elke zet van Tonny en elke zet van zijn tegenstander als ‘blunder’ classificeert. Om en om werden kansen op winst dan wel remise gemist. Maar het was dan ook een zeer complexe stand waarbij de Huissenaar 2 dammen kon halen. Op de 65e (!) zet ging het definitief mis. Zowel 13-9 als 24-20 waren genoeg voor een punt, door een lastige finesse.

Toch kunnen we terugkijken op een geslaagd seizoen. Iedereen bedankt hiervoor. Ook Henk en André als invallers. Het is altijd leuk om te strijden om de hoogste plekken, maar nog belangrijker is dat ieder van ons de kans krijgt evenveel wedstrijden te spelen. Hein werd topscorer en behaalde net als Tom een karrevracht aan punten. Op de voet gevolgd door Egbert en Tonny.  En Tom en Tonny: jullie hebben eerder beide al eens de beslissende punten binnen gehaald. Dat we geen kampioen zijn geworden komt ook door puntenverlies in andere wedstrijden en over het hele seizoen gezien is DUO de sterkste, ook gezien hun vele bordpunten. Rest mij dan ook om DUO en in het bijzonder Tom en Johan van harte te feliciteren met hun behaalde kampioenschap.

 

Bord DEZ Laren DV VBI Huissen 3 8 8  
1 Danny Dix (1126) Ruud de Kooter (1176) 1 1 7
2 Tom Knapen (1111) Ralf Veenings (1196) 0 2 6
3 Egbert Harkink (1100) Remco Vredenberg (1146) 1 1 4
4 Alfred van Lenthe (1040) Peter Litjens (1025) 2 0 3
5 Tonny Roeterdink (1028) Gerard Boogaars (1008) 0 2 8
6 Hein van Dee (1052) Jacob Reiffers (991) 2 0 5
7 Gerrit Roeterdink (855) Cas Schaapveld (599) 1 1 1
8 Herman Beuzel (817) Jelte Evers (498) 1 1 2

DES Lunteren 4 tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 17 februari 2024
Ronde :10
Wedstrijd :DES Lunteren 4 tegen DEZ Laren

 

Bord DES Lunteren 4 DEZ Laren 7 9  
1 Johan de Haas (1015) Tom Knapen (1111) 0 2 7
2 Thomas van Middendorp (906) Danny Dix (1126) 0 2 3
3 Gerrit Alink (887) Tonny Roeterdink (1028) 1 1 4
4 Michel Hendriksen Sr. (932) Alfred van Lenthe (1040) 1 1 5
5 Frans Lamers (932) Johan Beltman (979) 2 0 8
6 Michel Hendriksen Jr. (787) Dinand Stegeman (899) 1 1 6
7 Alex van Harn (876) Tonnie Schutte (896) 2 0 1
8 André van Steenbergen (674) Herman Beuzel (817) 0 2 2

WDV Winterswijk 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :vrijdag 9 februari 2024
Ronde :8
Wedstrijd :WDV Winterswijk 1 tegen DEZ Laren 1

 

Nr WDV Winterswijk 1 Rating
gem. 1185
DEZ Laren 1 Rating
gem. 932
11-1 Volgorde
1 Zegelink, Frits 1220 Lenthe, Alfred van 1037 2-0 1
2 Sanders, Mark 1225 Knapen, Tom (invaller) 1069 1-1 6
3 Sonderen, Henk 1223 Roeterdink, Tonny 1009 2-0 5
4 Hagen, Erik ten 1299 Roeterdink, Gerrit 845 2-0 3
5 Korten, Gerard 1073 Haijtink, André 828 2-0 4
6 Hagen, Frank ten 1072 Beuzel, Herman 805 2-0 2

DEZ Laren tegen HDC/Vechtstreek/DDD CT

Datum :zaterdag 3 februari 2024

Weer een stapje dichter bij de titel.

Met nog 3 rondes te gaan, kan het Larense team zich geen enkele misstap veroorloven. Het programma van concurrent DUO is daarvoor te licht. Maar het is ook best een fijn gevoel als je weet dat je alles in eigen hand hebt. Winst is het doel, het aantal bordpunten is daarbij minder belangrijk. Dit keer kwamen de jeugdige dammers van Vereniging ‘De Vechtstreek’ uit Noordoost Overijssel op bezoek. Gelukkig zijn er nog verenigingen die in jeugd investeren en ze vochten wat ze waard waren. Zelden zie je een damteam dat voor de helft uit meisjes bestaat.
Het werd toch een afgetekende overwinning met maar liefst 15-1. Maar mening speler zal opgelucht adem hebben gehaald, omdat alles in het voordeel van de Larenaren kantelde. Ervaring noemen ze dat ook wel.

Het begon met Gerrit. Hij won weliswaar combinatief, maar speelde ook positioneel een hele mooie partij. Na 20 zetten en zo’n 3 kwartier spelen combineerde Gerrit naar dam en maakte het daarna eenvoudig af.

Ook Dinand proefde weer eens de overwinningssmaak. Hij wist ook vrij eenvoudig een dam te halen en vervolgens netjes de stand uit te spelen. Dik verdiend. Hij speelde afgelopen weken goede partijen, maar werd niet met punten beloond.

Hein deelde de punten met de nestor uit het gezelschap, good old Gerard Bruins. Gerard hield de stand overzichtelijk, pakte af en toe een ruil en koerste aan op remise. Hein geloofde het blijkbaar wel, maar al een 4-0 voorsprong.  

Daarna kwamen er alleen nog maar overwinningen bij, maar dat was lange tijd allerminst duidelijk. Johan had zeker geluk. Zijn jonge tegenstandster stond duidelijk beter en zelfs een schijfje voor. Maar ze dacht te plakken met een doorbraak als gevolg. Gelukkig voor Johan had ze een meerslag over het hoofd gezien en gaf daardoor plots 3 schijven weg. Best sneu als je zo goed gespeeld hebt.

Ook Tonnie kwam goed weg. Het ging lange tijd gelijk op en remise leek een logisch resultaat. Tonnie kon ten koste van een schijf doorbreken. .

Tonnie speelde gelijkwaardige partij. Toen Tonnie doorbrak naar dam maakte zijn jonge tegenstandster pas de beslissende fout. Op de 49e zet speelde ze 25-30 en was er geen houden meer aan. Maar met 19-24 zie ik nergens winst meer.

Tom wist ook nu weer te winnen. In zijn degelijk stijl bouwde hij weliswaar voordeel op, maar ook hier was het de vraag of dat winnend zou zijn. Maar de stand was zodanig ingewikkeld, dat met de ervaring van Tom, dat wel zou moeten lukken. En ja hoor, zijn tegenstander vergat waarschijnlijk een keer de zetcontrole en trapte na een ruil in een 2 om 3. Hij speelde het eindspel vervolgens heel mooi uit en eindigde met een dubbele oppositie.

Tonny had een klassieke stand, maar de vraag is of hij daarmee voordeliger stond. Hij had 2 tempi meer en een hangschijf op 15. Daar tegenover stond de korte vleugel van zijn tegenstandster ook niet meer wat je in klassiek mag verwachten. Daar hoeven we het verder niet over te hebben, want de standaard opbouwzet 39-33 was verhinderd door een standaard combinatie en Tonny kon met een dam de partij snel beslissen.

Danny moet zijn draai nog vinden blijkbaar, nu hij in de eerste helft van het seizoen nauwelijks heeft gespeeld. Of hij wil die tijd inhalen door steeds als laatste uit te zijn. Het werd een mooie partij, maar zonder duidelijk voordeel voor Danny. Dat kwam er uiteindelijk wel, maar de vraag is of het eindspel winnend is. Zijn tegenstander dacht echter de remise gevonden te hebben en gaf al zijn schijven weg om vervolgens met zijn overgebleven dam tussen 2 schijven van Danny te lopen. Gelukkig voor Danny klopte dit niet en kon hij de dam eenvoudig afvangen.

Met nog 2 wedstrijden te gaan, komt de titel dichterbij. Maar elke misstap zal fataal zijn. In theorie zijn er nog 4 kanshebbers, waaronder ook onze tegenstander in de laatste wedstrijd. We zullen zien.

 

Bord DEZ Laren HDC / Vechtstreek / DDD CT 15 1  
1 Danny Dix (1126) Nick Bolks (847) 2 0 8
2 Hein van Dee (1052) Gerard Bruins (1016) 1 1 3
3 Tom Knapen (1111) Josef Zhang (577) 2 0 6
4 Tonny Roeterdink (1028) Fienne Martens 2 0 7
5 Johan Beltman (979) Laura Ekkelkamp 2 0 4
6 Gerrit Roeterdink (855) Ferron Timmer 2 0 1
7 Tonnie Schutte (896) Chantal van Santen 2 0 5
8 Dinand Stegeman (899) Naomi Buisman 2 0 2

DES Lunteren 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :vrijdag 26 januari 2024
Ronde :7
Wedstrijd :DES Lunteren 1 tegen DEZ Laren 1

 

Nr DES Lunteren 1 Rating
gem. 1111
DEZ Laren 1 Rating
gem. 921
9-3 Volgorde
1 Hierden, Erwin van 1347 Knapen, Tom (invaller) 1069 1-1 6
2 Hierden, Henri van 1175 Roeterdink, Tonny 1009 2-0 5
3 Top, Johan 1116 Beltman, Johan 970 2-0 3
4 Hierden sr., Jaap van 1021 Roeterdink, Gerrit 845 2-0 2
5 Heij, Jaap 1041 Haijtink, André 828 2-0 1
6 Stunnenberg, Annemieke 966 Beuzel, Herman 805 0-2 4

DEZ Laren 2 tegen WDV Winterswijk 2

Datum :dinsdag 23 januari 2024
Ronde :6
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen WDV Winterswijk 2
Nr DEZ Laren 2 Rating
gem. 907
WDV Winterswijk 2 Rating
gem. 924
2-10 Volgorde
1 Knapen, Tom 1069 Sonderen, Wim 981 1-1 6
2 Harkink, Egbert 1098 Hagen, Frank ten 1072 1-1 2
3 Stegeman, Dinand 904 Oonk, Erik 926 0-2 3
4 Schutte, Tonnie 909 Esselink, Thomas 832 0-2 5
5 Straalman, Henk 656 Messersmid, Joop   0-2 1
6 Dimmendaal, Gerard (invaller) 806 Doornink, Gerwin 811 0-2 4

DIOS DVOIJ CT tegen DEZ Laren

Datum :zaterdag 20 januari 2024
Ronde :8
Wedstrijd :DIOS DVOIJ CT tegen DEZ Laren
Verslag :Alfred van Lenthe

Denk en Zet neemt de volgende horde

Tom gaf na de afloop van de wedstrijd zaterdag aan dat er nu nog 3 bananenschillen te gaan zijn. Daar mogen we niet op uitglijden en dan is een onverwachts kampioenschap een feit. Maar zo ver is het nog lang niet. Waakzaamheid blijft geboden en dat bleek zaterdag wel in de grensstreek bij Zwilbrock. Gerrit gaf op de heenweg aan dat hij daar mooie wandelingen had gemaakt en menig flamingo had gezien. Als hij op tijd uit was, zou hij nog wel graag een stukje gaan lopen. De rest huiverde al bij het idee van de kou en hadden meer zin in een spannende opwarmende partij dammen. Zo was het voor elk wat wils die middag in Holterhoek waar maar liefst 68 dammers streden om de punten.

Gerrit kreeg de punten cadeau en kon zijn jas aantrekken en ging inderdaad aan de wandel. Maar de positie van zijn tegenstander was ook al onhoudbaar en oogde niet fraai. De eerste overwinning was binnen. De rest ging minder gemakkelijk dan de uitslag van 11-5 doet vermoeden al ging het bij Egbert ook nog wel van een leien dakje. Na dik 20 zetten sloot hij zijn tegenstander op aan de korte vleugel en had zelf daardoor een plusschijf aan de andere kant. En via een combinatie naar dam met een afspel dat zijn tegenstander niet gezien had, stond het 4-0.

Dinand maakte echter wel een uitglijder. Blijkbaar is Robert Broekman voor Laren een lastige tegenstander. Egbert moest vorig jaar ook al het onderspit delven. Na 20 zetten was het nog volledig gelijkwaardig. Dinand had in de opening weliswaar te maken gehad met een wat vervelende randschijf, maar loste dat prima op. Het bijzonder daarna was echter dat Dinand de randen van het bord weer opzocht en zijn tegenstander een prima centrum gaf. Na weer 20 zetten zag het er allemaal minder uit en dat bleek ook. Randschijven zijn vaak combinatieschijven en via een klein zetje werd de partij beslist.

Alfred kwam niet zo goed uit de opening en moest alle zeilen bijzetten om er een gelijkwaardige stand van te maken en rekende zich suf.  Na 33 zetten was hij wel weer tevreden met zijn stand  en ging via 21-26 een vereenvoudiging uit de weg. Maar je moet niet te snel tevreden zijn en scherp blijven rekenen. Want op de 35e zet had hij de partij via een bekende standaardwending moeten beslissen. Presman gaf dat terecht aan op Toernooibase. En toen die kans niet gepakt was, bleek de stand ook nog moeilijk speelbaar en nam dankbaar het remiseaanbod van zijn tegenstander in ontvangst, wetende dat Hein en Danny erg goed stonden.

Herman maakte er een bijzonder spannende pot van. Herman is namelijk Herman en die blijft vasthouden aan zijn speelstijl en ging wederom naar het kerkhofveld. En beide spelers lieten zich opsluiten. Herman kreeg een sterk klaverblaadje tegen, maar had als compensatie een prima stand richting de lange vleugel van zijn tegenstander die daar een onooglijk vierkantje had staan. Herman had het geluk aan zijn zijde, doordat zijn tegenstander een niet te moeilijke schijfwinst miste toen Herman uit zijn opsluiting wilde ontsnappen en kreeg zelfs wat makkelijker spel. Beide spelers lieten het zich echter niet bewijzen en Herman haalde zo een kostbaar punt binnen om de overwinning binnen bereik te halen.

Hein stond immers op dat moment al 2 schijven voor en Danny en Tonnie zouden zeker samen wel een punt halen. Danny stond immers zeer goed en bij Tonnie leek het ook wel remise te worden.  Hein kwam inderdaad tot 2 punten doordat ook hij zijn tegenstander al vroeg in een volle stand opsloot. En toen zijn tegenstander een schijf offerde was er nog niets aan de hand, maar wel als je de kansen die je krijgt niet benut. Snel won Hein er een tweede houtje bij en moest nog lang spelen voor zijn opponent wenste te capituleren.

Tonnie liet zich inderdaad niet verrassen. Hij speelde rustig en Jan Fokkink ging daar in mee. Na menig ruiltje bleef de stand steeds in evenwicht.

Danny tenslotte moest ruim 4 en een half uur knokken om Stefan von Kahn aan zijn zegekar te binden. Die zocht al vanaf begin de omsingeling in een onorthodoxe opening. Maar Danny houdt het liever overzichtelijk en speelde naar een sterk centrum. Na zo’n 25 zetten leek het niet meer mis te kunnen. Maar zoals wel vaker in dat soort standen: “schijn bedriegt”. Vaak bereik je meer dan je verwacht via de omsingeling. Maar Danny bleef geconcentreerd spelen, vermeed alle kleine finesses en speelde het zorvuldig uit.

Ondertussen verloren concurrenten elders in het land belangrijke punten. Heino ging onderuit in Westerhaar en Huissen 3 verslikte zich net als wij zelf en DUO in Heerenveen 3 en speelde gelijk. Alleen als we geconcentreerd blijven en geen uitglijders maken, zit er een onverwachts kampioenschap in dit jaar en mogen we misschien wel in een extra promotie/degradatieduel strijden om een plek in de Eerste Klasse.

Bord DIOS-DVOIJ CT DEZ Laren 5 11  
1 Stefan von Kann (932) Danny Dix (1126) 0 2 8
2 Allard van Tongeren (905) Hein van Dee (1052) 0 2 6
3 Cees Groen (949) Alfred van Lenthe (1040) 1 1 4
4 Bernard Renting (891) Egbert Harkink (1100) 0 2 2
5 Robert Broekman (811) Dinand Stegeman (899) 2 0 3
6 Jan Fokkink (856) Tonnie Schutte (896) 1 1 7
7 Jan Nijland Gerrit Roeterdink (855) 0 2 1
8 Anton van der Lee (508) Herman Beuzel (817) 1 1 5

DEZ Laren 2 tegen DSV Sinderen 1

Datum :dinsdag 16 januari 2024
Ronde :5
Wedstrijd :DEZ Laren 2 tegen DSV Sinderen 1
Nr DEZ Laren 2 Rating
gem. 907
DSV Sinderen 1 Rating
gem. 959
5-7 Volgorde
1 Knapen, Tom 1069 Westerveld, Michael 1015 1-1 2
2 Harkink, Egbert 1098 Wisselink, Gert 1012 2-0 4
3 Stegeman, Dinand 904 Even, Martijn 920 0-2 1
4 Schutte, Tonnie 909 Grevers, Chris 1088 0-2 5
5 Reurslag, Gerrit 806 Seinhorst, Jan 891 1-1 6
6 Straalman, Henk 656 Colenbrander, Jan 830 1-1 3

DEZ Laren 1 tegen DCH Harderwijk 1

Datum :dinsdag 9 januari 2024
Ronde :6
Wedstrijd :DEZ Laren 1 tegen DCH Harderwijk 1

 

Nr DEZ Laren 1 Rating
gem. 916
DCH Harderwijk 1 Rating
gem. 1138
1-11 Volgorde
1 Beltman, Johan 970 Werfhorst, Jaap van de 1106 0-2 5
2 Lenthe, Alfred van 1037 Hattem, Egbert van 1168 0-2 3
3 Roeterdink, Tonny 1009 Eekelschot, Ton 1069 1-1 4
4 Haijtink, André 828 Kuilen, Aalt vd 1190 0-2 6
5 Beuzel, Herman 805 Elgersma, Fred 1132 0-2 2
6 Roeterdink, Gerrit 845 Steensma, Auke 1160 0-2 1

DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2

Datum :zaterdag 6 januari 2024
Ronde :7
Wedstrijd :DEZ Laren tegen Dammers Uit Oost 2
Verslag :Alfred van Lenthe

Larense dammers op poleposition

Met nog 4 wedstrijden te gaan, is het ongemeen spannend in de tweede klasse B van de nationale competitie. Denk en Zet won de cruciale kraker tegen DUO uit Doetinchem en nam de koppositie over. Dit weliswaar samen met Heino, maar de Larenaren hebben meer bordpunten. Op een punt volgen Doetinchem en Huissen.

De overwinning tegen DUO was misschien wel verdiend, maar ging wel gepaard met het nodige geluk. Teamleider Alfred had de tegenstander goed bestudeerd en zag dat er geen touw was vast te knopen aan hun opstellingen tot nu toe. Daarom werd aan Larense kant de opstelling volledig door loting bepaald. Denk en Zet trad wel aan met de sterkst mogelijke opstelling, maar dat deed DUO ook. De teamcaptain van DUO  gaf aan dat hij bewust Kees van Drumpt had opgesteld in plaats van DUO’s enige speler onder de 1000-rating binnen het basisteam. Kees heeft in Wageningen ruim 30 jaar geleden menig robbertje met Alfred gevochten op het bord, waaruit bleek dat ze altijd aan elkaar gewaagd waren. Na een lange periode van damrust is hij onlangs weer begonnen met competitiedammen. Mogelijk dat zijn gebrek aan wedstrijdritme ons de overwinning heeft gebracht. Tonny wist zich namelijk tegen Kees nog naar remise te knokken in een verloren stand. Een smal geitenpaadje zoals Tonny dat noemde.

De Larense teamleider was bijzonder content met de opstelling. Daarbij zouden Johan en Dinand het lastig krijgen, maar daar stonden kansen op andere borden tegenover. Danny opende de score tegen de ervaren Jan Masselink. Danny kreeg enig voordeel, maar dat was nergens beslissend en remise was een terecht resultaat. Alfred boekte de eerste overwinning tegen oud DEZ-speler Rodier Evers. Rodier speelt graag Rozenburg en Alfred besloot daarin mee te gaan. Als je wilt winnen, moet je ook scherp durven spelen. Dat pakte dit keer goed uit. Via een standaardcombinatie die toch nog regelmatig slachtoffers maakt, kwam Alfred een schijf voor. Omdat Rodier enige centrumcompensatie had, was het nog nauwkeurig spelen naar winst. De voorsprong werd zelfs naar 5-1 getild door een mooie overwinning van Egbert op Johan Haijtink. De partij leek door de vele ruilen op remise af te stevenen, maar op de 40e zet verraste Egbert Johan toch door een verrassende 4-om-3 doorbraakcombinatie en wist dat vakkundig uit te buiten. Gelijktijdig kon Johan Beltman echter zijn tegenstander de hand schudden, doordat hij in een al heel moeilijke stand een 3-om-4 combinatie over het hoofd zag en moest ondanks kranig verweer zijn meerdere erkennen in de Doetinchemse teamcaptain.

Het vervolg was erg spannend. Dinand en Tonny stonden onder druk, Tom stond goed maar of dat winnend zou zijn? En Hein stond weliswaar iets makkelijker, maar zeker niet gewonnen tegen onze clubgenoot Tom Westhof. Degene die al uit waren, waren er van overtuigd dat Tonny verloren stond. Tonny overigens zelf ook erkende hij na afloop. Maar nooit opgeven als er nog een kansje is en toen Tonny die kreeg, verzilverde hij die gelijk. De voorsprong van 2 punten bleef en ook de spanning.

Tom moest vervolgens teleurstellend in remise berusten. Hij bouwde als gebruikelijk een prima centrumstand op met zo’n 6 tempi voorsprong. Dat leek goed uit te pakken en zijn tegenstander moest uiteindelijk ten koste van 2 schijven damhalen. Misschien is het ergens nog analytisch gewonnen, maar dat bleek aan het bord en ook na afloop moeilijk te vinden.

Om te winnen hadden we nog 2 punten nodig uit de laatste 2 wedstrijden. En die zouden dan van Hein moeten komen omdat de verwachting was dat Dinand niet stand zou houden. Hein had wel voordeel, maar moest wel zeer nauwkeurig spelen om de partij ook te winnen. Maar dan raakt Hein altijd in zijn element en gaat er nog eens extra goed voor zitten en speelde de 5 om 5 vakkundig naar winst. Dinand vocht als een leeuw aan het kopbord en moest uiteindelijk in een nederlaag berusten, maar wel wetende dat de buit inmiddels voor het team binnen was. Voor Denk en  Zet een mooie start van het nieuwe jaar.

Bord DEZ Laren Dammers Uit Oost 2 9 7  
1 Dinand Stegeman (899) Ben Okken (1107) 0 2 8
2 Danny Dix (1126) Jan Masselink (1115) 1 1 1
3 Tom Knapen (1111) Jaap de Vries (1055) 1 1 6
4 Egbert Harkink (1100) Johan Haijtink (1097) 2 0 3
5 Hein van Dee (1052) Tom Westhof (1056) 2 0 7
6 Johan Beltman (979) Ralf Richters (1077) 0 2 4
7 Alfred van Lenthe (1040) Rodier Evers (1060) 2 0 2
8 Tonny Roeterdink (1028) Cees van Drumpt 1 1 5

DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 2

Datum :donderdag 14 december 2023
Ronde :4
Wedstrijd :DVOIJ Terborg 2 tegen DEZ Laren 2
Nr DVOIJ Terborg 2 Rating
gem. 843
DEZ Laren 2 Rating
gem. 1009
4-8 Volgorde
1 Vesters, Jan 1016 Wassink, Gerrit (invaller) 1270 1-1 5
2 Giesen, Wim 863 Knapen, Tom 1069 1-1 6
3 Keurentjes, Clemens 858 Harkink, Egbert 1098 0-2 4
4 Fokkink, Jan 840 Stegeman, Dinand 904 1-1 2
5 Ciesluk, Zbigniew 763 Schutte, Tonnie 909 0-2 1
6 Bongers, Frank 719 Dimmendaal, Gerard (invaller) 806 1-1 3

DZW Warnsveld 1 tegen DEZ Laren 1

Datum :donderdag 14 december 2023
Ronde :5
Wedstrijd :DZW Warnsveld 1 tegen DEZ Laren 1
Verslag :André Haijtink

Voorafgaand aan de wedstrijd tegen DZW Warnsveld hadden we nog geen wedstrijdpunt verzameld, maar ook Warnsveld had met slechts 1 punt nog niet erg goed gescoord. Dus misschien vanavond succes. Met ons vaste team moest het gebeuren.

André Haijtink speelde tegen Estario Euson. Een tegenstander die er een enorm hoog speeltempo op nahield. Dit ging lange tijd goed voor hem, totdat een klassieke stand open werd gebroken door een niet te verdedigen afruil naar voren op de linkervleugel. Dit betekende dat de eerste 2 punten voor Laren binnen waren. Niet snel daarna kwam er nog een bordpunt bij met dank aan Gerrit Roeterdink. Een schijf voorsprong was niet voldoende voor de winst, maar niet getreurd… we stonden nog steeds op voorsprong.

Vanaf dat moment ging het allemaal even wat minder. Herman Beuzel en Johan Beltman stonden er allebei niet goed voor. Beiden zeiden achteraf dat ze vroeg in de wedstrijd op een (te) simpele manier schijfverlies leden. Er volgden geen verrassende wendingen in deze partijen en hun tegenstanders wisten het allebei op een goede manier af te ronden. Voor Tonny Roeterdink was er ook geen houden meer aan nadat zijn tegenstander Gerrit de Bruijn door wist te breken naar dam.

Tenslotte ging de volle aandacht naar de partij aan bord 1 tussen Pieter van Splunter en Alfred van Lenthe. Een hele mooie partij met een explosieve stand op vele momenten in de wedstrijd. Vooral voor Alfred was het goed opletten, want de verborgen zetjes dreigden op vele momenten. En opletten deed hij goed, want ook op het moment dat zijn tegenstander dacht door te kunnen breken na een schijfoffer, wist Alfred dit tegen gaan met een schijfoffer van zijn kant. Uiteindelijk deelden ze de punten. Een mooi resultaat voor Alfred.

Nr DZW Warnsveld 1 Rating
gem. 1086
DEZ Laren 1 Rating
gem. 916
8-4 Volgorde
1 Splunter, Pieter van 1266 Lenthe, Alfred van 1037 1-1 6
2 Bruijn, Gerrit de 1229 Roeterdink, Tonny 1009 2-0 4
3 Graaskamp, Harry 1141 Beltman, Johan 970 2-0 3
4 Hiddink, Bennie 1062 Roeterdink, Gerrit 845 1-1 2
5 Euson, Estario 867 Haijtink, André 828 0-2 1
6 Halma, Dick 949 Beuzel, Herman 805 2-0 5

DEZ Laren tegen Harderwijk 2

Datum :zaterdag 2 december 2023
Ronde :6
Wedstrijd :DEZ Laren tegen Harderwijk 2
Verslag :Alfred van Lenthe

Mooie, maar moeizame overwinning op Harderwijk

In de zesde ronde stond er voor de dammers van Denk en Zet een belangrijke wedstrijd op het programma. De Larenaren stonden 3e op de ranglijst, gelijk met het tweede team van Harderwijk, maar met één bordpunt voorsprong. De winnaar van dit duel kan vervolgens volop meespelen om het kampioenschap. De verliezer haakt voorlopig af. Gelukkig voor de Achterhoekers trokken zij aan het langste eind, met het kleinst mogelijke verschil, een 9-7 overwinning. Maar makkelijk ging het niet, ondanks dat de Harderwijkers niet met hun sterkste team aantraden. Als je naar de opstelling keek had alleen Herman een tegenstander met een hogere rating. Dus op papier zou het een overwinning voor Denk en Zet moeten worden. De praktijk is vaak weerbarstiger.

We begonnen met een overwinning van Dinand op het 9 (!) jarige talent van Harderwijk: Gwen Scholten. Het meisje kon amper boven de tafel uitkijken, maar had uitstekend zicht op haar bord en deed daar fraaie zetten. Ze nam het centrum en bouwde de stand langzaam maar zeker uit in haar voordeel en wist Dinand een schijf te ontfutselen. Gelukkig voor Dinand overzag ze een klein damzetje en kon Dinand beide punten bijschrijven. Soms heb je geluk.

Daar hoopte Johan ook op, nadat hij in de beginfase zijn stand al verprutst had en een schijf achter kwam. Zijn tegenstander had nog geen rating, maar dat zegt op zich niet alles. Johan speelde op de 5e zet een behoorlijke opbouwfout en kwam daardoor met een vervelend blokje op zijn lange vleugel te staan. Toen hij op de 9e zet ook nog eens een foutieve ruil naar het centrum plaatste, kwam hij snel een schijf achter. Hij bleef vechten voor een punt, maar zijn tegenstander liet zich niet tot een fout verleiden. En de stand was weer rechtgetrokken: 2-2.

Alfred had zichzelf op bord 8 geplaatst in de hoop dat hij geen lange middag zou hebben om ’s avonds nog enigszins fit zijn verjaardag te vieren. Het verschil in rating met zijn tegenstander was groot, maar ook dat is geen garantie bleek al een paar wedstrijden geleden tegen Westerhaar. Dit keer belandde hij in een gelijkwaardige klassieke stand, waarin het lang wachten was op een fout van zijn tegenstander. Die kwam er gelukkig wel via een simpel zetje, waarbij de winst niet moeilijk meer was.

Tonny deed verwoede pogingen om zijn stand complex te maken om zo zijn winstkansen te vergroten. Hij sloot zich vrijwillig op aan de korte vleugel, maar zijn tegenstander had daar geen zin in en gaf Tonny juist alle vrijheid. Die benutte dat door een centrumstand op te bouwen met maar liefst 9 tempi voorsprong. Het lukte Tonny om in het eindspel een schijf meer te halen, maar dat was tot zijn teleurstelling niet voldoende voor beide punten.

Hein speelde op zich een prima partij. Hij speelde vol op de winst, maar dat zat er eigenlijk nooit in. Al leek zijn stand optisch veel beter en dat gevoel had Hein ook gedurende de partij. Het zou toch goed moeten komen. Maar helaas niet. Sterker nog, Hein kwam op zet 49 goed weg toen zijn tegenstander een damcombinatie miste. Teleurgesteld moest hij in remise berusten. Nog wel een 6-4 voorsprong, maar met Herman op verlies, moest er nog een winstpartij komen tenzij Herman als een Houdini wist te ontsnappen.

Egbert had ongetwijfeld de mooiste partij van de dag. Hij ging wel in op de kans om zijn tegenstander aan de korte vleugel op te sluiten en gooide daarna de sleutel uit het raam. Wat Bert Foppen ook probeerde, hij kwam er niet meer uit. Egbert speelde zeer geconcentreerd en benutte zijn tijd goed tegen de Harderwijkse kopman. Hij kwam een schijf voor en liet de punten niet meer glippen. Zo stonden we ineens 8-4 voor.

Herman wist zich niet te bevrijden uit een al vroeg opgelopen schijfverlies, al weerde hij zich kranig door nog allerlei vallen te zetten. Die wist zijn tegenstander allemaal te omzeilen. Herman kwam op de 7e zet al wat in problemen doordat hij zijn lange vleugel niet kon ontwikkelen. Hij wilde dat 7 zetten later oplossen door een ruil naar veld 23 te nemen, maar dat was net te veel risico en langzaamaan was schijfverlies onafwendbaar met uiteindelijk een onvermijdbaar verlies.

Tom had net als Alfred een tegenstander met meer dan 300 rating punten minder. Maar hij wist dit niet te verzilveren. Eigenlijk kwam Tom nog goed weg. Hij dacht een schijfwinst te kunnen nemen, maar kwam bedrogen uit toen bleek dat er vervolgens een doorbraak in zat en dat was even goed schrikken. Ik stond er naast en had het ook niet gezien. Ik dacht (misschien net als Tom) dat de 3 om 3 niet kon. En dat klopt ook als je 37-42 zou spelen. Maar eerst 26-31 en dan 37-42 is toch wel degelijk goed. Tom kwam goed weg toen bleek dat hij de dam zonder schijfverlies kon afpakken. Maar de stand was al erg dun geworden en remise bleek onvermijdbaar. Maar op het laatst liet Tom een mooie kans schieten. Hendrik Veenstra gaf op Toernooibase een fraaie winst aan. Maar remise was voldoende voor een moeizame, maar mooie overwinning.

Nu op naar de echte topper aan het begin van het nieuwe jaar tegen DUO2. Dat wordt een fraai affiche.

Bord DEZ Laren Harderwijk 2 9 7  
1 Hein van Dee (1052) Eibert Smit (951) 1 1 5
2 Egbert Harkink (1100) Bert Foppen (1097) 2 0 6
3 Tom Knapen (1111) Wout Foppen (788) 1 1 8
4 Tonny Roeterdink (1028) Jan Pluim (943) 1 1 4
5 Johan Beltman (979) Gerald van Ark 0 2 2
6 Dinand Stegeman (899) Gwen Scholten 2 0 1
7 Herman Beuzel (817) Jan van der Pol (928) 0 2 7
8 Alfred van Lenthe (1040) Bert Verloop (737) 2 0 3