Zomerdamweek in Mildam 2022

Datum :vrijdag 15 juli 2022
Wedstrijd :Zomerdamweek in Mildam 2022
Verslag :Jan Koerselman

Van 11 t/m 15 juli 2022 werd in het "Hof van Schoterland" een zomerdamtoernooi gespeeld, waarbij de hoofdorganisator de uitbater Henk Hosper was. Er deden 25 dammers mee, waaronder Jan Koerselman. De nationale damtoppers lieten dit toernooi aan zich voorbijgaan. Dit omdat gelijktijdig het Rotterdams Open werd verspeeld. Maar mogelijk kan ook het speeltempo van 40 minuten + 1 minuut per zet een rol hebben gespeeld. Aan de accomodatie en iedere dag een voortreffelijke lunch (inbegrepen in het inschrijfgeld) kan het niet gelegen hebben.

Om iedereen een kans op een prijs te geven waren de spelers op basis van rating in drie klassen ingedeeld. Jan was hierdoor op basis van zijn rating (963 punten) ingedeeld in de C-categorie. In de totale stond hij in de ratingvolgorde op een gedeelde 19de plek.

Voor de paring in de eerste ronde werden lootjes getrokken, maar verder werd er in de overige 7 rondes volgens het Zwitserse Systeem gespeeld. Jan speelde slechts 1 partij tegen iemand uit de C-categorie. De meeste van zijn tegenstanders waren in de B-categorie geplaatst en hadden dus een hogere rating. Twee verliespartijen werden gecompenseerd met 2 winstpartijen. Hij kon 3 remises noteren en een extra punt tegen de "Dummy". Derhalve 8 punten uit 8 partijen, zowaar een mooi resultaat met een 13de plek in de algemene rangschikking. Een wedstrijdpunt meer en 6 plaatsen hoger dan op basis van zijn rating mocht worden verwacht. Met 1006 punten was zijn toernooi-prestatierating dan ook 43 punten hoger dan zijn 963 ratingpunten.

Binnen de C-categorie eindigde de in Sinderen geboren en getogen Johan Tuenter op basis van weerstand punten als eerste. Jan had evenveel wedstrijdpunten en mocht de tweede prijs opstrijken. Johan had de eerste prijs zeker verdiend, want hij noteerde maar liefst 4 "blauwe" uitslagen. (een blauwe uitslag betekent een bijzonder goede prestatie). Ook oud Vordenaar Martin Boersbroek was onder de deelnemers, zodat de "Achterhoek" met haar eigen dialect goed vertegenwoordigd was en daardoor in staat bleek tegenwicht te bieden tegen de "frysk" sprekende deelnemers.

Jan (op de voorgrond rechts) speelt hier zijn winnende partij tegen de Culemborger Jan Riesthuis. Foto Sietse Nagel

De foto is uit de zesde ronde. Jan (op de voorgrond rechts) speelt hier zijn winnende partij tegen de Culemborger Jan Riesthuis.
Op de achtergrond speelt Johan Tuenter (links) (tegenwoordig geitenmelkveehouder in het groningse Westerlee) tegen Siep Altena (rechts) uit het friese Woudsend.


Algemeen klassement

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Tjalling van den BoschMF1162A85301377123
2Jan Adema1240A8521127098
3Cor Westerveld1179A84311181106
4Kerst Hoekstra1083A8422107991
5John Folkers1002B8341106977
6Richard Koot1138A8341106466
7Radjinder Jharap1191A841397262
8Anne Dekker1025B833296767
9Gaele Stoker1096A825196266
10Johan Tuenter872C824287267
11Bert Begeman1098A832386958
12Klaas Veldstra1056B816186662
13Jan Koerselman963C824286661
14DummyC808086565
15Jan de Vos993B824285756
16Martin Boersbroek1007B816185750
17Ab Steenbergen999B824285649
18Jan Riesthuis1055B832385648
19Klaas Mondria859C823376748
20Henk Kamminga996B815276048
21Piet Dijkstra963C823375733
22Sietse Nagel1119A815274941
23Siep Altena968C822465826
24Geert Rozenberg870C812545620
25Joop de Graaf817C811635816
26Ton Halman584C802625410

Stand groep C

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Johan Tuenter872C824287267
2Jan Koerselman963C824286661
3DummyC808086565
4Klaas Mondria859C823376748
5Piet Dijkstra963C823375733
6Siep Altena968C822465826
7Geert Rozenberg870C812545620
8Joop de Graaf817C811635816
9Ton Halman584C802625410

Uitslagen Jan Koerselman

DatumRoWedstrijdUitslag
ma 11-07-20221Henk Kamminga (996)Jan Koerselman (963)0-2
di 12-07-20222Jan Koerselman (963)Kerst Hoekstra (1083)0-2
di 12-07-20223Klaas Mondria (859)Jan Koerselman (963)1-1
wo 13-07-20225Jan Koerselman (963)Klaas Veldstra (1056)1-1
do 14-07-20226Jan Koerselman (963)Jan Riesthuis (1055)2-0
do 14-07-20227John Folkers (1002)Jan Koerselman (963)2-0
vr 15-07-20228Jan de Vos (993)Jan Koerselman (963)1-1

Nijmegen open 2022

Datum :zaterdag 30 juli 2022
Wedstrijd :Nijmegen open 2022
Verslag :Jan Koerselman

Dit jaar werd alweer voor de 37ste keer het Nijmegen Open Damtoernooi georganiseerd. Tom Knapen en Jan Koerselman behoorden dit keer namens Denk en Zet tot de deelnemers. Het toernooi telt 10 ronden en wordt altijd in de week na de Nijmeegse Vierdaagse verspeeld. Helaas moesten enkele spelers vanwege een corona-besmetting vroegtijdig afhaken. Hierdoor werd de berekening van de weerstandpunten voor sommige speler nadelig beinvloed. Positief was dat er veel toeschouwers (supporters) kwamen kijken bij het toernooi dat ditmaal in Sporthal "De Triangel" in Nijmegen-Noord werd verspeeld.

Tom kwam zeer goed uit de startblokken. In de tweede ronde remise tegen MF Andrew Tjon A Ong en in de derde ronde winst op Erik ten hagen uit Winterswijk. Dit betekende twee blauwe noteringen en 5 punten uit 3 wedstrijden. Daarna ging het een stuk minder. Door verlies tegen Jan van Loenen Jr. en Kees Hazen kwam Tom weer op zijn gemiddelde te staan. In de zevende ronde wist hij niet te winnen van Jan T. Terpstra. Tegen Sammy Amusah wist Tom door een heuse Coup Jarnac zijn tegenstander te verschalken. De laatste twee partijen eindigden in remise. Tom bereikte zodoende uiteindelijk een plus 1 score. Hij was hier zelf niet tevreden mee. Voor de objectieve toeschouwer waren Tom's 11 punten uit 10 wedstrijden toch een verdienstelijk resultaat. Hij bereikte de 25ste plaats in de eindrangschikking (bij de start van het toernooi als 40ste geplaatst) en een toernooiprestatierating van 1168 (zijn meest recente rating was 1095). Als klap op de vuurpijl mocht Tom de eerste prijs (zij het op de nipper) in ontvangst nemen, en daarmee zijn zakgeld aanvullen, voor de hoogst eindigende speler in de ratingcategorie 1026 tot en met 1100.

Voor Jan werd het een zwaar toernooi. Niet alleen het grote aantal wedstrijden speelde een rol maar Jan trof ook een sterke tegenstanders. Maar liefst drie partijen tegen spelers met een rating boven de 1200 betekenden evenzoveel nullen. Hij speelde slecht 2 partijen tegen op papier zwakkere tegenstanders. Deze leverden echter wel 4 punten op. In de overige 5 partijen tegen tegenstanders in de categorie 993 t/m 1080 werd gemiddeld 1 punt behaald. Uiteindelijk derhalve 9 punten uit 10 partijen en een 57 ste plaats in de eindrangschikking. Slechts enkele plaatsen hoger dan de plaatsing bij de start van het toernooi. Wel was zijn toernooiprestatie rating met 1002 punten verdienstelijk. Immers 35 punten meer dan zijn virtuele rating van dit moment.

Tom in zijn remisepartij uit de tweede ronde tegen Andrew Tjon-A-Ong.

Tom in zijn remisepartij uit de tweede ronde tegen Andrew Tjon-A-Ong.

Jan in zijn winstpartij in de vierde ronde tegen een andere Jan.

Jan in zijn winstpartij in de vierde ronde tegen een andere Jan.


Algemeen klassement

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Artem IvanovGMI1515Alg1055015130190
2Johan KrajenbrinkGMI1478Alg1055015126183
3Bart Terwel1390Alg1055015122172
4Alexander ShvartsmanGMI1556Alg1046014129173
5Aleksej DomchevGMI1442Alg1046014128173
6Pieter SteijlenMI1428Alg1054114128170
7Geert van AaltenGMI1371Alg1054114121158
8Jos StokkelGMI1374Alg1061313122142
9Jan Adema1240Alg1053213118141
10Martin DolfingGMI1485Alg1037013111138
11Wim KalisMF1371Alg1037013108138
12Gerwin Mollink1151Alg1045113105133
13Arnoud de Greef1273Alg1045113104131
14Andrew Tjon A OngMF1342Alg1044212121133
15Jan van der Star1286Alg1044212119138
16Tom Rinner1179Alg1044212117125
17Maarten LinssenMF1294Alg1044212111120
18Gert Bosker1187Alg1036112110121
19Erik ten Hagen1275Alg1052312109121
20Kees Hazen1145Alg1044212107123
21Ed Kok1135Alg1052312107112
22Fleur Kruysmulder1117Alg1036112102124
23Darya TkachenkoGMIF1278Alg1035211120126
24Jan van Loenen Jr.1236Alg1043311115114
25Amoni AfonsoewaCMFAlg1035211108110
26Tom Knapen1095Alg1035211106111
27Ruud de Kooter1187Alg1043311106104
28Anton KosiorMF1272Alg1027111104111
29Jan van den Hooff1098Alg1035211102100
Peter Frans Koops1073Alg1043311102100
31Ludger Buijs1059Alg10352119893
32Bertus de Harder1207Alg10514119890
33Fred Passchier1178Alg102711195100
34Gino Schirinzi1116Alg104241010993
35Wim Koopman1030Alg103431010494
36Jan Riesthuis1055Alg103431010193
37Berend Plijter1036Alg103431010185
38Rob Everts1005Alg10343109884
39Gerard Martens1114Alg10424109880
40Jules Martens1032Alg10262109788
41Ben van Hensbergen944Alg10343109697
42Jan Ongolesono1029Alg10424109478
43Fred van Amersfoort1017Alg10262109387
44Roy Slagter878Alg10343109383
45David Riupassa1109Alg10343109177
46Melvin DahlAlg10262109089
47Aroen Bholasingh917Alg10424109083
48Tanya-Marie Cnossen1058Alg10262108569
49Peter Klaassen1056Alg10253910484
50Arno Bloks1031Alg1033499970
51Gerard Boogaars993Alg1017299888
52Remco Vredenberg1176Alg1025399877
53Rommy Moerlie983Alg1033499666
54Ties Slagter1043Alg1025399475
55Arnout Mossink1044Alg1033499470
56Sammy Amusah1070Alg1041599265
57Dieter van Gortel1003Alg1025398972
58Jan Koerselman963Alg1033498673
59Gerrit Alink873Alg1016389976
60Frans Lamers940Alg1016389370
61Jacques Brouns1054Alg1032589364
62Wim van Mourik1019Alg1032588959
63Jan T. Terpstra981Alg1032588649
64Soender Kalpoe1080Alg1017288063
65Piet van Erp853Alg1024487750
66Fred Wortel1092Alg1031679358
67Jeroen Huskens834Alg1015479057
68Ronald Wisse878Alg1007378759
69Hans Luchies883Alg1015478149
70Matthijs Broek825Alg1023577940
71Ton Oosthoek749Alg1023577227
72Hans Loots806Alg1032577141
73Jeroen Gijsbers667Alg1023576932
74Geert Hendricks669Alg1031676625
75Peter Kort1312Alg1027176170
76Henk van der Heijden682Alg1033476130
77Arie van Diggele843Alg1022667832
78Ton Holla752Alg1013657930
79Coen Bommel1218Alg1025356347
80Martien van Erp894Alg1008234826
81Ad Peerenboom455Alg101092704
82Kurtys AfonsoewaAlg101092620
83DummyAlg160151020

Rating klassement 1026-1100 (met Tom Knapen)

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Tom Knapen1095Alg1035211106111
2Jan van den Hooff1098Alg1035211102100
Peter Frans Koops1073Alg1043311102100
4Ludger Buijs1059Alg10352119893
5Wim Koopman1030Alg103431010494
6Jan Riesthuis1055Alg103431010193
7Berend Plijter1036Alg103431010185
8Jules Martens1032Alg10262109788
9Jan Ongolesono1029Alg10424109478
10Tanya-Marie Cnossen1058Alg10262108569
11Peter Klaassen1056Alg10253910484
12Arno Bloks1031Alg1033499970
13Ties Slagter1043Alg1025399475
14Arnout Mossink1044Alg1033499470
15Sammy Amusah1070Alg1041599265
16Jacques Brouns1054Alg1032589364
17Soender Kalpoe1080Alg1017288063
18Fred Wortel1092Alg1031679358

Rating klassement 876-1025 (met Jan Koerselman)

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuWpSB
1Rob Everts1005Alg10343109884
2Ben van Hensbergen944Alg10343109697
3Fred van Amersfoort1017Alg10262109387
4Roy Slagter878Alg10343109383
5Melvin DahlAlg10262109089
6Aroen Bholasingh917Alg10424109083
7Gerard Boogaars993Alg1017299888
8Rommy Moerlie983Alg1033499666
9Dieter van Gortel1003Alg1025398972
10Jan Koerselman963Alg1033498673
11Frans Lamers940Alg1016389370
12Wim van Mourik1019Alg1032588959
13Jan T. Terpstra981Alg1032588649
14Ronald Wisse878Alg1007378759
15Hans Luchies883Alg1015478149
16Martien van Erp894Alg1008234826

Uitslagen Tom Knapen

DatumRoWedstrijdUitslag
zo 24-07-20221Henk van der Heijden (682)Tom Knapen (1095)0-2
ma 25-07-20222Andrew Tjon A Ong (1342)Tom Knapen (1095)1-1
ma 25-07-20223Tom Knapen (1095)Erik ten Hagen (1275)2-0
di 26-07-20224Jan van Loenen Jr. (1236)Tom Knapen (1095)2-0
di 26-07-20225Tom Knapen (1095)Gerwin Mollink (1151)1-1
wo 27-07-20226Kees Hazen (1145)Tom Knapen (1095)2-0
do 28-07-20227Tom Knapen (1095)Jan T. Terpstra (981)1-1
do 28-07-20228Sammy Amusah (1070)Tom Knapen (1095)0-2
vr 29-07-20229Tom Knapen (1095)Anton Kosior (1272)1-1
za 30-07-202210Tom Knapen (1095)Amoni Afonsoewa1-1

Uitslagen Jan Koerselman

DatumRoWedstrijdUitslag
zo 24-07-20221Jan Koerselman (963)Coen Bommel (1218)0-2
ma 25-07-20222Jan Koerselman (963)Bertus de Harder (1207)0-2
ma 25-07-20223Jan Koerselman (963)Jeroen Gijsbers (667)2-0
di 26-07-20224Jan Ongolesono (1029)Jan Koerselman (963)0-2
di 26-07-20225Anton Kosior (1272)Jan Koerselman (963)2-0
wo 27-07-20226Jan Riesthuis (1055)Jan Koerselman (963)2-0
do 28-07-20227Jan Koerselman (963)Wim van Mourik (1019)1-1
do 28-07-20228Soender Kalpoe (1080)Jan Koerselman (963)1-1
vr 29-07-20229Jan Koerselman (963)Jeroen Huskens (834)2-0
za 30-07-202210Gerard Boogaars (993)Jan Koerselman (963)1-1

Damnacht van Lunteren 2022

Datum :vrijdag 1 juli 2022
Wedstrijd :Damnacht van Lunteren 2022
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink heeft meegedaan aan de damnacht van Lunteren. Dit keer duurde de damnacht tot 03:00 uur en niet zoals voorgaande edities tot ongeveer 07:00 uur. Gerrit speelde wisselvallig met mooie overwinningen, maar ook met slordige fouten. Er werd onder ander gewonnen van Arjan van Galen.

Gerrit werd tweede in groep C en verdiende daarmee een bedrag wat evenveel was aan het inschrijfgeld, barkosten en deelname verloting bij elkaar.

PlNaamCatAW+=-PtWPSB
1Alexander Schwarzman A11110022143286
2 Henk Klarenbeek A1182118137205
3 Matthias de Kruijf A1162314153172
4 Erwin van Hierden A1162314149168
5 Arjan van Galen A1162314137159
6 Johan Top A1170414133148
7 Fred van Amersfoort B1161413143144
8 Bram Cysouw B1153313142153
9 Willem Stunnenberg B1161413137149
10 Jaap van Hierden sr B1153313131118
11 Arno Bos A1161413111108
12 Michiel Luiten B1160512130106
13 Chris Versteegen B1152412130105
14 Wijnand Voskuil B1151511134112
15 Marinus Willemsen B114251013697
16 Jan v.d. Veen A113441012693
17 Evert Pol A113441011891
18 Jan van der Pol B114251011281
19 Gera Hol B114251010888
20 Cees v.den Bosch C114251010586
21 Gerrit Roeterdink C114251010491
22 Michel Hendriksen C11425109873
23 Eibert Smit B11416910858
24 Guus Gase C1141698554
25 Harry Vredeveldt C11326811170
26 Johan Teunissen C11317710048
27 Tjerk Hendriks H1131779140
28 Pieter Boeder C11146610154
29 Mark Hofte C1114669837
30 Evert Evers / Dummy111010211920

Kloksimultaan tegen Larenaar Odin Mol

Datum :dinsdag 23 augustus 2022
Wedstrijd :Kloksimultaan tegen Larenaar Odin Mol
Verslag :Herman Beuzel

Als reactie op onze uitnodiging voor deelname aan de simultaan tegen Jan Groenendijk, heeft Larenaar Odin Mol aangegeven wel een kloksimultaan te willen geven voor de DEZ-leden.

Odin (rating 1.448) is teamspeler bij VBI Huissen en komt uit in de ereklasse van Nat. Competitie van de KNDB.

Op de clubavond van 23 september heeft hij het opgenomen tegen 15 DEZ-leden. Bij een kloksimultaan krijgt eenieder 45 minuten speeltijd + een minuut extra voor elke zet. Odin had zijn sportschoenen aangetrokken en rende vanaf 20.00 uur van bord naar bord om binnen genoemde tijd alle 15 partijen uit te spelen.

Na 3 kwartier hij de 1e partij gewonnen: Gerrit Roeterdink zag een combinatie over het hoofd en moest meteen opgeven. Vervolgens werden er aan de lopende band overwinningen genoteerd.

Na bijna 3 uur spelen en 12 verliespartijen was het Gerrit Wassink die voor het 1e puntje voor DEZ kon noteren. Egbert Harkink volgde al snel met ook een remise, maar heeft duidelijk een winstmogelijkheid over het hoofd gezien. Ook Tom Westhof kon een hoede partij afsluiten met een remise. Henk Straalman heeft met 668 de laagste rating van allemaal, maar heeft het langst volgehouden: tegen 23.30 uur (na 3 ½ uur !!) dammen moest hij de vlagstrijken.

Het was een prachtige damavond en voor herhaling vatbaar. Onder het uitspreken van een dankwoord door Andre Haijtink werd een aan mand met streekproducten uit Laren aan Odin uitgereikt.

Voornaam Achternaam Rating Resultaat
Johan Beltman 958 verlies
Herman Beuzel 800 verlies
Appie Bielderman 584 verlies
Tom Westhof 1057 remise
Johan Haijtink 1110 verlies
André Haijtink 828 verlies
Egbert Harkink 1115 remise
Gerrit Reurslag 804 verlies
Tonny Roeterdink 1020 verlies
Gerrit Roeterdink 845 verlies
Tonnie Schutte 901 verlies
Gerrit Stegeman 726 verlies
Dinand Stegeman 904 verlies
Henk Straalman 668 verlies
Gerrit Wassink 1257 remise
gemiddelde rating 905  

Kampioenschap 65+ UPDB 2022

Datum :vrijdag 26 augustus 2022
Wedstrijd :Kampioenschap 65+ UPDB 2022
Verslag :Jan Koerselman

Alweer voor de vierde keer speelde Jan Koerselman mee voor het 65+ Kampioenschap van de Utrechtse Dambond. Van tevoren was het al duidelijk dat deze versie van het toernooi voor hem lastig zou worden. Er waren slechts 12 deelnemers en het aantal rondes was als gevolg daarvan teruggebracht naar 6.

Jan speelde twee wedstrijden tegen op papier zwakkere tegenstanders. Hierbij liet hij zich tot tweemaal toe in het eindspel verrassen, met als gevolg twee remises.

De tegenstanders van de overige vier partijen waren veel sterker dan Jan met gemiddeld 150 ratingpunten meer. Jan wist desondanks nog twee remises uit het vuur te slepen, maar verloor ook tweemaal.

Derhalve 4 punten uit 6 wedstrijden en een toernooiprestatierating van 912 punten. Een teleurstellend resultaat. Temeer daar hij de laatste toernooien steeds meer dan 1000 toernooiratingpunten wist te behalen.

Jan Koerselman tijdens ronde 6 bij het 65+ kampioenschap UPDB
Jan Koerselman tijdens ronde 6

 

Eindstand

Pl   Naam   Rating Cat.         We   Wi   Re   Ve   Pu   Wp   SB
1   Evert van de Pol   1121 H         6   4   1   1   9   40   56
2   Harry de Waard MF 1167 H         6   3   3   0   9   38   57
3   Bert Habets   1147 H         6   3   2   1   8   36   41
4   Lucien Farzan   1059 H         6   2   3   1   7   39   39
5   Herman van Westerloo MF 1152 H         6   3   1   2   7   28   24
6   Leo van der Laan   1131 H         6   2   2   2   6   39   35
7   Frits Stuger   943 H         6   2   2   2   6   38   28
8   Wim Vlooswijk   1069 H         6   2   2   2   6   37   30
9   Ben van der Linden   926 H         5   1   2   2   4   28   14
10   Jan Koerselman   963 H         6   0   4   2   4   33   18
11   Evert Muis   790 H         5   1   1   3   3   25   6
12   Gerrit van Schaick Sr.   912 H         6   0   1   5   1   32   4

 

Uitslagen

Datum R Wit - Zwart Uitslag
ma 22-08-2022 1 Evert Muis (790) - Jan Koerselman (963) 1 - 1   Partij
di 23-08-2022 2 Jan Koerselman (963) - Harry de Waard (1167) 0 - 2   Partij
wo 24-08-2022 3 Gerrit van Schaick Sr. (912) - Jan Koerselman (963) 1 - 1   Partij
wo 24-08-2022 4 Jan Koerselman (963) - Herman van Westerloo (1152) 1 - 1   Partij
do 25-08-2022 5 Jan Koerselman (963) - Leo van der Laan (1131) 0 - 2   Partij
vr 26-08-2022 6 Jan Koerselman (963) - Lucien Farzan (1059) 1 - 1   Partij

Simultaan tegen Jan Groenendijk

Datum :zaterdag 10 september 2022
Wedstrijd :Simultaan tegen Jan Groenendijk

Op zaterdag 10 september hield de Denk en Zet ter gelegenheid van het 85 jarig bestaan een simultaanwedstrijd tegen Jan Groenendijk. Jan, die in dezelfde week net z’n 24e  verjaardag had gevierd, is een Wageningse dammer die op internationaal niveau al vele successen heeft behaald. Wie die dag nietsvermoedend voor een kop koffie de deur van ’t Langenbaergh opende keek verbaasd uit de ogen wat zich daar allemaal afspeelde. Een café vol piekerende mannen achter een dambord en een jongeman die zo nu dan twijfelend aan zijn baard zat te plukken, maar meestal vastberaden van tafel naar tafel liep.

Om 10 uur in de ochtend hadden maar liefst 29 dammers plaats genomen achter het dambord en het was Jan die in hoog tempo de borden langs liep om na een ferme handdruk de openingszet te doen. Te beginnen bij het bord van Gerard Dimmendaal, met 86 jaar de oudste speler van DEZ. In totaal waren er 14 DEZ leden aanwezig. De overige dammers waren op uitnodiging van DEZ naar Laren gekomen. Waaronder oud-DEZ leden, dammers van andere damverenigingen en huisdammers. Zeer divers mag wel gezegd worden. Ditzelfde was van toepassing op het niveau. Met een rating van 1448 was Odin Mol verreweg de hoogstgeplaatste speler. Vooraf werd ingeschat dat hij zeker kansrijk zou zijn tegen Jan, aangezien hij beduidend meer tijd beschikbaar had om over zijn zetten na te denken. Deze verwachting kwam uit, want hij wist zijn partij winnend af te sluiten.

Ditzelfde had even daarvoor Tonnie Schutte al gepresteerd. Hij wist met een zeer verrassend spel Jan behoorlijk klem te zetten. Zeer nauwkeurig speelde hij dit tot het eind toe uit. Een knappe prestatie die nadien uitgebreid werd geanalyseerd met spelers die ook al uit waren gespeeld maar minder succesvol waren.

Zo hadden we lange tijd 2 winspartijen op het registratieformulier staan. Daarna werd het aantal verliespartijen alleen maar groter. Pas aan het einde kwam hier verandering in. Door de bedenktijd die Jan nodig had konden we merken dat het er voor hem allemaal niet eenvoudiger op werd. Met nog slechts 5 tegenspelers over waren het ook 2 oud-jeugdleden die het Jan zeer moeilijk maakten. Roel Wesseldijk, die weliswaar nog steeds lid is van Denk en Zet, had al lange tijd niet meer gedamd. Maar daar was weinig van te merken. Ondanks zijn uitstekende spel kon hij net geen remise behalen. Ditzelfde was het geval bij Roald Straalman. Hij liet zich door een uitgekiend eindspel van Jan compleet verrassen op het moment dat hijzelf toch al serieus aan een gelijkspel begon te denken. De teleurstelling was dan ook groot toen bleek dat dit feestje toch niet doorging.

Dit feestje kon wel gevierd worden bij Hans Rinner en Gerrit Roeterdink. Hans is lid van damvereniging DUO en op uitnodiging naar Laren gekomen. Dit was de eerste remise van de dag. Niet lang daarna kwam ook de remise van DEZ-speler Gerrit. Voor de meesten van ons was het een verrassing dat Gerrit nog steeds actief was, want door zijn snelle speelstijl is hij vaak als één van de  eerste uitgespeeld. Nu kreeg hij de kans niet aangezien hij na elke zet toch moest wachten op Jan totdat hij zijn rondje weer had gemaakt. De simultaan werd afgesloten met de partij tegen Tonny Roeterdink. Deze wist Jan te winnen waardoor hij met 25 winst, 2 remise en 2 verliespartijen in totaal 52 punten bij elkaar wist te sprokkelen en slechts 6 verliespunten hoefde te incasseren. 

Met een dankwoord van voorzitter Alfred van Lenthe en de uitreiking van een schaal met streekproducten werd deze boeiende dag afgesloten. Nu heeft DEZ nog vijf jaar de tijd om na te denken wie uit te nodig voor de viering van het volgende lustrum.

 

Openingszet simultaan DEZ Laren, Jan Groenendijk tegen de 87 jarige Gerard Dimmendaal
Openingszet simultaan DEZ Laren, Jan Groenendijk tegen de 86 jarige Gerard Dimmendaal.
Gerrit Roeterdink speelt remise tegen Jan Groenendijk
Gerrit Roeterdink tegen Jan Groenendijk. In deze stand volgt nog 39-34 gevolgd door 28-33, daarna bood Jan remise aan.
Tonnie Schutte tegen Jan Groenendijk, Jan met wit is hier aan zet en heeft geen goede zetten meer over.
Tonnie Schutte tegen Jan Groenendijk, Jan met wit is hier aan zet en heeft geen goede zetten meer over.
Voornaam Achternaam Rating Club Woonplaats Volgorde Resultaat
Johan Beltman 958 DEZ Laren Lochem 24 Verlies
Herman Beuzel 800 DEZ Laren Lochem 16 Verlies
Gerard Dimmendaal 584 DEZ Laren Laren 4 Verlies
André Haijtink 828 DEZ Laren Lochem 21 Verlies
Egbert Harkink 1115 DEZ Laren Haaksbergen 7 Verlies
Gerrit Reurslag 804 DEZ Laren Laren 3 Verlies
Tonny Roeterdink 1020 DEZ Laren Laren 29 Verlies
Gerrit Roeterdink 845 DEZ Laren Laren 28 Remise
Tonnie Schutte 901 DEZ Laren Harfsen 10 WINST
Gerrit Stegeman 726 DEZ Laren Laren 26 Verlies
Dinand Stegeman 904 DEZ Laren Eibergen 19 Verlies
Henk Straalman 668 DEZ Laren Laren 12 Verlies
Alfred van Lenthe 1027 DEZ Laren Laren 13 Verlies
Roel Wesseldijk 0 DEZ Laren Laren 25 Verlies
  877 (gemiddeld)
 
Voornaam Achternaam Rating Club Woonplaats Volgorde Resultaat
Gerard Korten 1066 DIOS Achterhoek Eibergen 14 Verlies
Odin Mol 1448 DV VBI Huissen Laren 11 WINST
Wim Slagman 0 oud DEZ lid Laren 8 Verlies
Jan Hoenink 741 DOG Almen Vorden 5 Verlies
Henk Klein Kranenbarg 894 DZW Vorden 22 Verlies
Alex Schutte 0 Huisdammer Lochem 1 Verlies
Piet Staal 723 DOG Almen Eefde 6 Verlies
Jan Huisjes 892 DZW Eefde 18 Verlies
Marten Bruinsma 861 BDV Brummen 9 Verlies
Henk Groen 1070 DZW Zutphen 15 Verlies
Jaap de Vries 1074 DUO Doetinchem 20 Verlies
Hans Rinner 1179 DUO Doetinchem 27 Remise
Roald Straalman 0 oud DEZ lid Laren 23 Verlies
Herman Haijtink 0 oud DEZ lid Laren 2 Verlies
Fred van Amersfoort 1017 DCA Apeldoorn Beemte Broekland 17 Verlies
  997 (gemiddeld)
 
Totaal 937 (gemiddeld) totaal 52-6 voor Jan

Sneldammen Witte van Moort Westerhaar 2022

Datum :woensdag 21 september 2022
Wedstrijd :Sneldammen Witte van Moort Westerhaar 2022
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink deed mee aan het sneldammen tijdens het NK voor Categorie B en C. Er deden 27 deelnemers mee, waarvan 6 spelers in de categorie A, 12 spelers in categorie B en 9 spelers in categorie C.

Gerrit begon met twee winst partijen, daarna werden er drie partijen verloren. Gerrit moest daarna tegen Barbara Graas en Barbara liep achter een schijf wat niet mocht. Gerrit gaf een drieslag weg en haalde een vierslag naar dam eruit. Ook de volgende partij werd gewonnen. Er werd remise gespeeld tegen Gerwin Mollink (rating 1151) en de laatste partij werd weer gewonnen.

Gerrit haalde 11 punten uit 9 wedstrijden en hij eindigde daarmee op de zevende plaats in het algemene klassement en werd eerste in categorie C. Hij eindigde zelfs boven de B categorie spelers. Misschien zat er nog meer in als in ronde 5 niet werd verloren van een speler uit categorie C.

 

Verslag website nkdammenwesterhaar.nl

Rick Hakvoort heeft in Westerhaar het eerste Dogger Sneldamtoernooi gewonnen. De speler uit Wezep won zeven van de negen partijen en stond slechts twee remises toe. Bert Aalberts (Dedemsvaart) en Gerbrand Hessing (Westerhaar) werden respectievelijk de nummer twee en drie.

Het sneldamtoernooi van woninginrichter Dogger trok 27 deelnemers. Onder de spelers talrijke deelnemers aan de nationale damkampioenschappen, die van 19 tot en met 24 september in het clubgebouw van Witte van Moort worden gehouden. De sneldammers kregen per partij ieder vijf minuten plus twee seconden per zet. Hoogspanning in de hersenpan.

Een opmerkelijke prestatie leverde Gerrit Roeterdink. De dammer uit Laren behoort met een rating van 857 tot de C-klasse. Roeterink scoorde in het sterk bezette toernooi elf punten en liet daarbij het grootste deel van het veld ver achter zich.

Gerrit Roeterdink tegen Rick Hakvoort
Gerrit Roeterdink tegen Rick Hakvoort in ronde 3 (foto website nkdammenwesterhaar.nl)
Groepwinnaars sneldammen WVM 2022 met Gerrit (rechts)
Groepwinnaars sneldammen WVM 2022 met Gerrit (rechts)

Eindstand algemeen

Pl Naam Rating Cat. We Wi Re Ve Pu Wp SB
1 Rick Hakvoort 1373 A   9 7 2 0 16 98 168
2 Bert Aalberts 1350 A   9 5 4 0 14 103 154
3 Gerbrand Hessing 1278 A   9 5 4 0 14 101 151
4 Gerwin Mollink 1151 A   9 5 2 2 12 100 115
5 Theo Leoné 1128 A   9 5 2 2 12 97 109
6 Peter Hoopman 1336 A   9 5 1 3 11 96 96
7 Gerrit Roeterdink 845 C 9 5 1 3 11 86 92
8 Jeroen Schokker 1029 B 9 4 2 3 10 90 86
9 Anne Dekker 1025 B 9 4 2 3 10 85 83
10 Bert Roest 1025 B 9 4 2 3 10 82 79
11 Jorn Kruit 945 B 9 2 6 1 10 75 77
12 Boike Mathoera 1026 B 9 4 1 4 9 96 79
13 Harry Beekman 1055 B 9 4 1 4 9 82 56
14 Iepie Poepjes-Koopman 962 B 9 3 3 3 9 79 61
15 Primnath Goelab 982 B 9 4 1 4 9 78 62
16 Bertwin Letteboer 1056 B 9 3 3 3 9 77 60
17 Boudewijn van der Veen 894 B 9 2 5 2 9 73 66
18 Robby Koendjbiharie 929 B 9 4 1 4 9 73 64
19 Gerrit Talen 658 C 9 2 4 3 8 68 46
20 Bennie Lawant 757 C 9 3 2 4 8 64 41
21 Gerrit Schutmaat 863 C 9 3 1 5 7 78 51
22 Ramon Ramkisoen 811 C 9 3 1 5 7 78 49
23 Hans Luchies 883 C 9 3 1 5 7 77 48
24 Barbara Graas 1011 B 9 2 2 5 6 74 24
25 Arend Boertje 836 C 9 2 2 5 6 66 37
26 Guus Gase 706 C 9 2 1 6 5 66 23
27 Nerin Bisseswar 782 C 9 1 3 5 5 61 17
28 Dummy   C 9 0 0 9 0 65 0

 

Uitslagen Gerrit

R Wit Zwart Uitslag
1 Ramon Ramkisoen (811) Gerrit Roeterdink (845) 0 - 2
2 Gerrit Roeterdink (845) Gerrit Talen (658) 2 - 0
3 Gerrit Roeterdink (845) Rick Hakvoort (1373) 0 - 2
4 Theo Leoné (1128) Gerrit Roeterdink (845) 2 - 0
5 Gerrit Roeterdink (845) Arend Boertje (836) 0 - 2
6 Barbara Graas (1011) Gerrit Roeterdink (845) 0 - 2
7 Gerrit Roeterdink (845) Jorn Kruit (945) 2 - 0
8 Gerwin Mollink (1151) Gerrit Roeterdink (845) 1 - 1
9 Gerrit Roeterdink (845) Boike Mathoera (1026) 2 - 0

NK dammen categorie C

Datum :zaterdag 24 september 2022
Wedstrijd :NK dammen categorie C
Verslag :Gerrit Roeterdink

Gerrit Roeterdink heeft meegedaan aan het NK voor categorie C in Westerhaar tussen 19 september en 24 september.

Maandag: De eerste ronde werd er gewonnen van Gerrit Talen. Een oud motorcrosser die de naam Gerrit Wolsink uit Laren ook kent.

Dinsdag: In de tweede ronde was er een zwaar bevochten remise gehaald tegen Ramon Ramkisoen, daarna was Hans Luchies de tegenstander in ronde 3 en deze partij ging verloren.

Woensdag: Hoofdsponsor Koert Meuleman was in ronde 4 de tegenstander en dit werd een remise, maar wellicht zat er wat meer in. In de avond werd een sneldamtoernooi gehouden, waar Gerrit 1e is geworden in categorie C en hij eindigde zelfs nog boven de categorie B spelers.

Donderdag: In ronde 5 was Nerin Bisseswar de tegenstander. Gerrit kwam in het middenspel een schijf voor, maar Gerrit wist toch niet te winnen. Daarna was in ronde 6 Bert Kooij aan de beurt en deze partij ging gelijk op en werd dus een remise.

Vrijdag: Hans Loots was de tegenstander in de zevende ronde, deze partij ging gelijk op, maar op het laatst ging Gerrit achter een schijf lopen wat niet mocht en daarna was de partij meteen uit met een verliespartij.

Zaterdag: In de achtste ronde was Willem Fokkert de tegenstander. Gerrit haalde vroeg een dam, maar deze kon tegen gelijkwaardige materiaal weer afgenomen worden. Daarna was het nog vechten voor een remise.

Conclusie: Gerrit heeft een matig toernooi gespeeld en zou qua rating in de top 5 moeten eindigen, maar het werd een 12e plaats. Gelukkig was er wel een zeer goede sneldamtoernooi gespeeld. Hans Luchies werd kampioen in categorie C gevolgd door Ramon Ramkisoen (2e), Deventenaar Erik Ploeger (gedeeld 3e) en Hans Loots (gedeeld 3e).

 

Gerrit Talen tegen Gerrit Roeterdink
Gerrit Talen tegen Gerrit Roeterdink in de eerste ronde

 

Eindstand

Pl   Naam   Rating Cat.         We   Wi   Re   Ve   Pu   Wp   SB
1   Hans Luchies   883 FC         8   5   2   1   12   72   100
2   Ramon Ramkisoen   811 FC         8   5   2   1   12   68   103
3   Erik Ploeger   871 FC         8   2   6   0   10   70   85
    Hans Loots   806 FC         8   2   6   0   10   70   85
5   Frank Schippers     FC         8   2   6   0   10   66   77
6   Roy Slagter   878 FC         8   4   1   3   9   55   49
7   Gert Brink   785 FC         8   3   2   3   8   71   65
8   Hedwig Callender   756 FC         8   3   2   3   8   71   56
9   Jos Moorman   788 FC         8   2   4   2   8   69   55
10   Nerin Bisseswar   782 FC         8   1   6   1   8   61   56
11   Bert Kooij   764 FC         8   1   6   1   8   60   58
12   Gerrit Roeterdink   845 FC         8   1   5   2   7   67   48
13   Koert Meuleman   852 FC         8   2   3   3   7   64   54
14   Kees Osté   749 FC         8   1   5   2   7   62   48
15   Willem Fokkert   717 FC         8   2   3   3   7   56   34
16   Johan Tuenter   872 FC         8   1   5   2   7   54   42
17   Guus Gase   706 FC         8   0   3   5   3   60   19
18   Gerrit Talen   658 FC         8   0   3   5   3   56   18

 

Uitslagen Gerrit

Datum R Wit - Zwart Uitslag
ma 19-09-2022 1 Gerrit Roeterdink (845) - Gerrit Talen (658) 2 - 0   Partij
di 20-09-2022 2 Ramon Ramkisoen (811) - Gerrit Roeterdink (845) 1 - 1   Partij
di 20-09-2022 3 Gerrit Roeterdink (845) - Hans Luchies (883) 0 - 2   Partij
wo 21-09-2022 4 Koert Meuleman (852) - Gerrit Roeterdink (845) 1 - 1   Partij
do 22-09-2022 5 Nerin Bisseswar (782) - Gerrit Roeterdink (845) 1 - 1   Partij
do 22-09-2022 6 Gerrit Roeterdink (845) - Bert Kooij (764) 1 - 1   Partij
vr 23-09-2022 7 Hans Loots (806) - Gerrit Roeterdink (845) 2 - 0   Partij
za 24-09-2022 8 Gerrit Roeterdink (845) - Willem Fokkert (717) 1 - 1   Partij